do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
20.12.2016 Choinka ubrana, szopka zbudowana

Boże Narodzenie tuż tuż, a we wszystkich domach przygotowania do świąt idą pełną parą. Na szczęście w tym tak zajętym czasie udało się nam w sobotę znaleźć chwilkę na odrobinę kreatywnej zabawy i nauki. W tym roku choinka w świetlicy w Janowcu jest ubrana od stóp do głów w papierowe ozdoby! 

więcej
 
11.12.2016 Święty Mikołaj zawitał do Janowca

Święty Mikołaj dotrzymał obietnicy i w sobotę 10-go grudnia, zawitał do świetlicy w Janowcu w asyście dwóch, pięknych śnieżynek. Przywiózł pełen wóz i dwa kosze prezentów. Święty Mikołaj był niezwykle łaskawy bo prezentami obdarował nie tylko dzieci, ale też dorosłych mieszkańców. Wszyscy razem przeżywaliśmy radość z otrzymanych prezentów i radość ze wspólnej zabawy, ze spotkania.

więcej
 
06.12.2016 Zaproszenie na spotkanie ze Św. Mikołajem

Wiadomość z ostatniej chwili !!!


Otrzymaliśmy wiadomość od Św. Mikołaja, że przybędzie do nas, do Janowca 10-go grudnia o godzinie 17-ej. Równocześnie przeprasza, że nie może być wcześniej z powodu nawału pracy.


 

 

więcej
 
27.11.2016 Wieczór wspomnień już za nami

Kolejny wieczór wspomnień za nami. Dziś wspominaliśmy szkołę w Janowcu. Było to już dobrych parę lat wstecz a uczennice Halinka Wójcik, Mirka i Zosia Malarskie, Basia Sowa, Wańdzia Berlińska, Wańdzia Trzebońska, Ela Górowska i Czesiu Pikos byli tak młodzi i tak radośni jak wtedy gdy siedzieli w szkolnych ławkach. Postanowiono, w przyszłym roku, w pierwszej połowie czerwca, zorganizować zjazd absolwentów szkoły podstawowej w Janowcu.


 

więcej
 
27.11.2016 Pierniczki kolorowe jak z bajki

W piątkowe popołudnie w Janowcu, już zapachniało świętami Bożego Narodzenia. Upieczone w czwartek aromatyczne ciasteczka nabrały kolorów i są już gotowe do zawieszenia na choince lub do zjedzenia. Chętnych do malowania lukrem i strojenia posypkami było tak wielu, że konieczne było upieczenie kolejnej partii pierniczków! A dzięki temu, że wszyscy przynieśli swoje ulubione produkty do zdobienia, każde dziecko mogło spróbować swoich sił w dekorowaniu ciastek najróżniejszymi sposobami. Każdy pierniczek jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy – bo zrobiony z sercem!

więcej
 
24.11.2016 Pierniczki jak marzenie!

Pierwszy dzień wspólnego robienia pierniczków już za nami. Było wyrabianie, wałkowanie, wykrawanie i pieczenie. Wszystko to w wykonaniu dzieci, z niewielką pomocą mam. A jutro kolej na drugą porcję i oczywiście – zdobienie. Pierwsze przymiarki do lukrowania były już dzisiaj a lukier był tak pyszny, że o mało nie został zjedzony prosto z miski! Spokojnie – zrobimy nowy. Już nie możemy się doczekać.

 

więcej
 
22.11.2016 Zaproszenie na Wieczór wspomnień

Warsztaty "Czas na Anioły" upłynęły przy twórczej, pełnej zaangażowania pracy wszystkich uczestników. Aż trudno uwierzyć ileż pomysłów było realizowanych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie warsztatów i tworzenie naszych aniołów. Większość z nich zobaczymy już w grudniu, gdy zajmą właściwe sobie miejsca przy domach lub w oknach.


                                                                                             K.G.

 

Zapraszamy w dniu 26-go listopada  na godzinę 17-tą na „Wieczór wspomnień”.

więcej
 
15.11.2016 Anioły IV edycja

Czas na Anioły


Zapraszamy wszystkich, dorosłych i dzieci, na "aniołowe" warsztaty w dniu 19-go listopada o godzinie 11-ej do świetlicy w Janowcu. Zapraszamy z własnymi pomysłami, z własnym tworzywem, a można i bez. Spróbujemy razem stworzyć niepowtarzalne, dobre Anioły by potem czuwały nad naszymi domami.


                                                          Grupa Odnowy Wsi
 

więcej
 
15.11.2016 Święto Niepodległości 2016

W piątek, 11 listopada br. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Z tej okazji w rokrocznie organizowanym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, rodziny i zaproszeni goście. W programie artystycznym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o treści patriotycznej. 

więcej
 
15.11.2016 Turyści w Janowcu

11-go listopada gościliśmy w Janowcu trzydziestoosobową, w różnym wieku, grupę pieszych turystów z Bystrzycy. Na plecaku przewodnika grupy powiewała polska flaga, a wielu uczestników miało rozety w barwach narodowych. Większość uczestników nie wiedziała wcześniej o istnieniu Janowca, a zaskoczył pozytywnie. Zwiedzili sztolnię Hermannloch i osuwisko. Niestety zabrakło czasu na zamieszkałą część Janowca z kamieniołomem, strumieniem między skałami, obrazem Matki Boskiej Uśmiechniętej itd.


Zapraszamy ponownie!
 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>