do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
30.05.2017 Ruszyły zapisy na II Janowiecki Bieg Rodzinny

Miło jest nam zaprosić wszystkich miłośników biegania na II Janowiecki Bieg Rodzinny, który odbędzie się 29 lipca 2017 roku w Janowcu. Zapisy mieszkańców na bieg przyjmowane są do 15 czerwca 2017 poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: solectwojanowiec@gmail.com (wg wzoru: imię, nazwisko, rok urodzenia, bieg na 5 km lub 1,2 km).

więcej
 
07.05.2017 Zaproszenie "Zjazd absolwentów"

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu. Miło nam będzie , jeżeli przybycie Państwo z osobą towarzyszącą. Mamy nadzieję, że Państwo zaszczycą nas swoją obecnością i będziemy wspominać naszą niezapomnianą nauczycielkę, p. Stefanię Smolską i szkolne czasy. Powspominamy co nas cieszyło, co nas bawiło. Cieszymy się na wspólne spotkanie-naszą podróż sentymentalną.

 

więcej
 
18.04.2017 Jarmark Wielkanocny w Bardzie

Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Bardzie, jak co roku, odbył się konkurs palm przygotowanych na Niedzielę Palmową. Palmy oceniane były w różnych kategoriach: palm tradycyjnych, najwyższych, grupowych, oryginalnych, rodzinnych i indywidualnych. W tym roku również Grupa Odnowy Wsi z Janowca wykonała i zgłosiła w kategorii grupowej swoją niemal trzymetrową palmę wykonaną z trzciny, suszek, ziół, bazi, bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły. 

więcej
 
14.04.2017 Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy życzenia pełne słońca i radości. Niech spełnią się wszystkie marzenia, troski na dobre odejdą wraz z zimą, a nadzieja na lepsze jutro niech wypełni najbliższy czas. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia życzy Grupa Odnowy Wsi.

 

więcej
 
06.04.2017 Bezpiecznie i zdrowo

Z przykrością informuję, że nasz wniosek o dofinansowanie działań w projekcie „Bezpiecznie i zdrowo” został nisko oceniony i nieprzyjęty do realizacji. Wielka szkoda, bo program był ciekawy i skorzystałyby trzy wioski, Dzbanów, Laskówka i Janowiec. Z gminy Bardo do realizacji zostały przyjęte wnioski złożone przez Fundację Salamandra i Straż Pożarną w Bardzie.

więcej
 
28.03.2017 Drzewo

Rosło sobie drzewo niezwykłej urody. Każdy, kto widział go pierwszy raz, zwracał na niego uwagę. W jego niszy, a rósł w pobliżu strumyka, mógł znaleźć miejsce nawet św. Jan Nepomucen. Wydawało się, że nie wadzi nikomu. Niestety przyszli ludzie z piłą i ...... Mówili, że zagraża, że spróchniały. Nie zagrażał, nie był spróchniały, a na dodatek był to już marzec. Czas, gdy już nie powinien być zagrożony przez człowieka. Strach pomyśleć co stanie się ze starymi dębami, kto weźmie je w obronę?

więcej
 
24.03.2017 Anioł wiosny w Janowcu

Poznajcie anioła wiosny. Czas jego panowania trwa od 21 marca do 21 czerwca. I wtedy wszystko budzi się do życia. W każdym z nas odradza się energia i ochota na miłość. To on sprawia, że Ziemia budzi się do życia i  zachwyca  wszystkich, którzy są spragnieni radości życia. W Janowcu już widać efekty jego działań. Piękne pierwsze kwiaty w ogrodzie, nieśmiało przebijające się kolorami z szarości ziemi.
 

więcej
 
23.03.2017 "Wielkanoc tuż, tuż" - Warsztaty

W związku z udziałem w Jarmarku Wielkanocnym zapraszamy wszystkich mieszkańców, dużych i małych, do wspólnego przygotowania palmy. Każda para rąk, każdy pomysł jest potrzebny. Spotykamy się po raz pierwszy w sobotę, 25-go marca o godzinie 11-ej, następnie 31-go marca o 17-ej i 1-go kwietnia o godzinie 11-ej.

więcej
 
13.03.2017 „Mistrz i Małgorzata” w teatrze Capitol

Słynna powieść Michaiła Bułhakowa została imponująco i z rozmachem wystawiona na scenie wrocławskiego teatru muzycznego. I z powodzeniem, gdyż bilety na to przedstawienie już przez kolejny sezon rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ale ekipa aktorów z Janowca miała szczęście, i udało się jej zobaczyć w akcji ekipę kolegów po fachu, najlepszych aktorów teatru Capitol. A było na co patrzeć!

więcej
 
27.02.2017 Ferie w Janowcu - podsumowanie

W ostatnim dniu zajęć, tj. 23 luty, odbyły się turnieje: piłkarzyków oraz ping-pongowy. W obu udział wzięła większość obecnych wtedy osób. W zmaganiach uczestniczyli:

Bartek Synowiecki; Krzysztof Sowa; Mateusz oraz Bartek Nocoń; Lena Mosór; Martyna Chodorowska; Piotrek Trzeboński; Michał Łopacki. Konkurs piłkarzyków wygrał Bartek Synowiecki, a ping-ponowy Bartek Nocoń. Obu im serdecznie gratulujemy.

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>