do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
31.12.2016 Zaproszenie na jasełka

Serdecznie zapraszamy do nas, do Janowca na jasełka w dniu 6-go stycznia 2017r. na godzinę 17-tą. Będzie i radośnie i chwila zadumy. Takich jasełek jeszcze u nas nie było, a nawet w całej gminie.


                                                           

              Zapraszają aktorzy - mieszkańcy Janowca
 

więcej
 
28.12.2016 Historia szopki w Janowcu

Historia szopki w Janowcu sięga 2007 r. Przygotowywaliśmy kolejne jasełka, a że wszystkich dzieci była mała garstka, bo tylko dziewięcioro postanowiliśmy, że będą to jasełka kukiełkowe w których każdy aktor zagra dwie role. Tego wymagał scenariusz. 

więcej
 
24.12.2016 Życzenia świąteczne

Jak co roku magia świąt Bożego Narodzenia puka do drzwi naszych domów. Dookoła nas rozkwitają radość, ciepło, miłość i optymizm. 

 

Z tej okazji wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom Janowca, a także gościom odwiedzającym naszą witrynę,  pragniemy złożyć świąteczne życzenia: niech pod rodzinnym dachem nie zabraknie światła świecy, ciepła rodzinnej atmosfery i spełnienia najskrytszych marzeń.

więcej
 
20.12.2016 Choinka ubrana, szopka zbudowana

Boże Narodzenie tuż tuż, a we wszystkich domach przygotowania do świąt idą pełną parą. Na szczęście w tym tak zajętym czasie udało się nam w sobotę znaleźć chwilkę na odrobinę kreatywnej zabawy i nauki. W tym roku choinka w świetlicy w Janowcu jest ubrana od stóp do głów w papierowe ozdoby! 

więcej
 
11.12.2016 Święty Mikołaj zawitał do Janowca

Święty Mikołaj dotrzymał obietnicy i w sobotę 10-go grudnia, zawitał do świetlicy w Janowcu w asyście dwóch, pięknych śnieżynek. Przywiózł pełen wóz i dwa kosze prezentów. Święty Mikołaj był niezwykle łaskawy bo prezentami obdarował nie tylko dzieci, ale też dorosłych mieszkańców. Wszyscy razem przeżywaliśmy radość z otrzymanych prezentów i radość ze wspólnej zabawy, ze spotkania.

więcej
 
06.12.2016 Zaproszenie na spotkanie ze Św. Mikołajem

Wiadomość z ostatniej chwili !!!


Otrzymaliśmy wiadomość od Św. Mikołaja, że przybędzie do nas, do Janowca 10-go grudnia o godzinie 17-ej. Równocześnie przeprasza, że nie może być wcześniej z powodu nawału pracy.


 

 

więcej
 
27.11.2016 Wieczór wspomnień już za nami

Kolejny wieczór wspomnień za nami. Dziś wspominaliśmy szkołę w Janowcu. Było to już dobrych parę lat wstecz a uczennice Halinka Wójcik, Mirka i Zosia Malarskie, Basia Sowa, Wańdzia Berlińska, Wańdzia Trzebońska, Ela Górowska i Czesiu Pikos byli tak młodzi i tak radośni jak wtedy gdy siedzieli w szkolnych ławkach. Postanowiono, w przyszłym roku, w pierwszej połowie czerwca, zorganizować zjazd absolwentów szkoły podstawowej w Janowcu.


 

więcej
 
27.11.2016 Pierniczki kolorowe jak z bajki

W piątkowe popołudnie w Janowcu, już zapachniało świętami Bożego Narodzenia. Upieczone w czwartek aromatyczne ciasteczka nabrały kolorów i są już gotowe do zawieszenia na choince lub do zjedzenia. Chętnych do malowania lukrem i strojenia posypkami było tak wielu, że konieczne było upieczenie kolejnej partii pierniczków! A dzięki temu, że wszyscy przynieśli swoje ulubione produkty do zdobienia, każde dziecko mogło spróbować swoich sił w dekorowaniu ciastek najróżniejszymi sposobami. Każdy pierniczek jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy – bo zrobiony z sercem!

więcej
 
24.11.2016 Pierniczki jak marzenie!

Pierwszy dzień wspólnego robienia pierniczków już za nami. Było wyrabianie, wałkowanie, wykrawanie i pieczenie. Wszystko to w wykonaniu dzieci, z niewielką pomocą mam. A jutro kolej na drugą porcję i oczywiście – zdobienie. Pierwsze przymiarki do lukrowania były już dzisiaj a lukier był tak pyszny, że o mało nie został zjedzony prosto z miski! Spokojnie – zrobimy nowy. Już nie możemy się doczekać.

 

więcej
 
22.11.2016 Zaproszenie na Wieczór wspomnień

Warsztaty "Czas na Anioły" upłynęły przy twórczej, pełnej zaangażowania pracy wszystkich uczestników. Aż trudno uwierzyć ileż pomysłów było realizowanych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie warsztatów i tworzenie naszych aniołów. Większość z nich zobaczymy już w grudniu, gdy zajmą właściwe sobie miejsca przy domach lub w oknach.


                                                                                             K.G.

 

Zapraszamy w dniu 26-go listopada  na godzinę 17-tą na „Wieczór wspomnień”.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>