do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
15.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 2

Drugi dzień Ferii w Janowcu był tym razem słoneczny i wyjątkowo radosny.  Od samego rana praca wrzała, jak w sporym mrowisku. Nasza sala zamieniła się znów w pracownię krawiecką i każdy kończył swój fartuszek. Biedna Pani Bożena musiała poszukać zmiennika do maszyny, bo nie nadążała z szyciem ;) A kiedy w brzuszkach zaczęło burczeć i przyszedł czas na drugie śniadanie, na stół wwędrowały gofry. Każdy smakosz wie, że im więcej dodatków tym lepiej, więc rumiane serduszka uginały się od nadmiaru bitej śmietany, owoców, dżemu i innych pyszności. 

więcej
 
14.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 1

Pierwszy dzień Ferii w Janowcu za nami. I choć za oknami mglisto i pochmurnie na naszej świetlicy było głośno i radośnie. Dziś zaczęliśmy od czegoś smacznego i pożytecznego. Na drugie śniadanie były amerykańskie naleśniki pancake’s z syropem klonowym, pysznym musem owocowym albo jak ktoś lubi, to i takie bez żadnych dodatków. Przy okazji wspólnego posiłku dzieci poznały podstawowe zasady savoir vivre. 

więcej
 
14.02.2017 Zaproszenie - "Walentynki z pizzą w tle"

Zapraszamy do wspólnego pieczenia pizzy na spotkaniu pt."Walentynki z pizzą w tle". Spotykamy się w sobotę, 18-go lutego o godzinie 17-ej. Spotkanie wymaga wkładu finansowego w wysokości 5 zł. Prosimy o potwierdzenie udziału do czwartku, do 16-go lutego. Zgłoszenia prosimy kierować na nr. 601 704 587, p. K. Grabań. Osoby posiadające blaszki do pieczenia pizzy prosimy o wzięcie ich ze sobą.


                                                                                Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
07.02.2017 Komunikat dotyczący Ferii !


Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach podczas ferii zimowych w Janowcu odbędzie się w środę 8 lutego br. o godzinie 18:00 w świetlicy w Janowcu.


Zapraszamy!


Bożena Chodorowska i Barbara Sowa
 

więcej
 
07.02.2017 Ferie w Janowcu 2017

Przedstawiamy program ferii zimowych w Janowcu dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez p. sołtys Barbarę Sowę oraz p. Bożenę Chodorowską.

więcej
 
05.02.2017 Teatr społeczny

Z inicjatywy Centrum Kultury w Bardzie, p. Michała Dawidowicza odbyły się, u nas w Janowcu, dwa spotkania związane z teatrem społecznym. Teatr społeczny jest to metoda budowania więzi w społecznościach lokalnych poprzez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym. Rezultatem naszych  działań, działań naszych mieszkańców, ma być przygotowanie i realizacja spektaklu teatralnego opartego o historie ludzi, wydarzenia czy legend związanych z Janowcem. Wspólnie z prowadzącym, uczestnicy naszej społeczności a może i sąsiedzi maja napisać scenariusz, przygotować scenografię, kostiumy i zagrać w spektaklu.
 

więcej
 
25.01.2017 Zaproszenie na spotkanie

Zapraszamy w dniu 27-go stycznia (piątek) o godzinie 17.30 na spotkanie z p. Michałem Dawidowiczem. Spotkanie dotyczyć będzie spektaklu, który będą robić wszystkie wioski naszej gminy, a którego część bazować będzie na historiach związanych z Janowcem oraz filmów, które będą realizowane w oparciu o nasze legendy. 

więcej
 
23.01.2017 Dzień Babci i Dziadka

"Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal."

 

 

W dniu 21 stycznia dzieci i młodzież wraz z panią sołtys Barbarą Sową przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście zebrali się w świetlicy wiejskiej, gdzie o godzinie 16.30 rozpoczął się występ: dzieci mówiły wierszyki, grały na instrumentach w powietrzu czuć było jeszcze święta. Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim zebranym i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. 
                                                                       
                                                                                                               

więcej
 
21.01.2017 Przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

W czwartkowe popołudnie dzieci i młodzież nie tylko z Janowca uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywały upominki dla swoich Babć i Dziadków  nie zapominając oczywiście o seniorach mieszkających w naszej wsi. W skupieniu i z pietyzmem dzieci wykonały swoje prace, które zostaną wręczone w sobotnie popołudnie naszym gościom. 

 

więcej
 
17.01.2017 Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy nasze kochane Babcie, kochanych Dziadków oraz Seniorów w sobotę tj. 21.01.br. na występ dzieci i wspólne kolędowanie, które odbędzie się o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej. 


Czeka na Was niespodzianka przygotowana przez dzieci i młodzież.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>