do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
14.12.2015 Zakończenie projektu "Bardo.Szopka"

W niedzielę 13-go grudnia uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu projektu pt. "Bardo.Szopka", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk   "Bardo.Szopka", a  wyreżyserowane przez p. Marzenę Łukasik. 

więcej
 
03.12.2015 Anioły III edycja

Już grudzień. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji "Anioły w Janowcu". Każdy dom ma swego Anioła, a jeśli go jeszcze nie ma, to zaprośmy go do siebie, pokażmy, że jest oczekiwany i mile widziany. Czy mały, czy duży, smutny czy uśmiechnięty - każdy będzie tym oczekiwanym i potrzebnym. Janowiec z Aniołami dzięki uśmiechom i wzajemnej życzliwości będzie bliższy niebu. Niech każdy z nas ma w tym swój udział.
 

więcej
 
30.11.2015 Nasz Cis kandydatem na Drzewo Roku 2016


Nasz Cis został oficjalnie zgłoszony przez Grupę Odnowy Wsi, Radę Sołecką  oraz właścicieli terenu p. Agnieszkę i Marcina Kornaś w ogólnopolskim konkursie  „Drzewo Roku 2016” organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Gaja”.  Konkurs propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność dbałości o jej elementy, czyli drzewa. To także doskonała okazja do promocji lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych oraz większej integracji mieszkańców na rzecz lokalnego środowiska.

więcej
 
22.11.2015 To był wspaniały wieczór wspomnień

W sobotni wieczór 21 listopada 2015 roku w Janowcu po raz drugi odbył się wieczór wspomnień. Spotkanie rozpoczęła pani Katarzyna Grabań, która w ciepłych słowach przywitała wszystkich przybyłych mieszkańców oraz gości, opowiadając jak wyglądały pierwsze dni nowych osadników po przyjeździe do Janowca. Następnie  na wyświetlanych zdjęciach pojawiały się twarze sprzed lat, które  przywołały wiele wspomnień i wzruszeń. 

więcej
 
17.11.2015 Zaproszenie na Wieczór Wspomnień

Zapraszamy w dniu 21-go listopada o godzinie 17-ej na  WIECZÓR WSPOMNIEŃ. Będziemy wspominać ludzi, wydarzenia, budowle. Wykorzystamy przy prezentacji duży ekran. Zapraszamy tych co pamiętają, tych co chcą się dowiedzieć i tych co jeszcze nie wiedzą, że warto, że trzeba znać swoją historię. Zapraszamy  wszystkich  sympatyków, którzy wiernie sekundują naszym poczynaniom.

                                                                           

                                                                     

 

więcej
 
16.11.2015 Uroczyste obchody Święta Niepodległości

W sobotę 14-go listopada Janowiec obchodził uroczyście Święto Niepodległości. W pięknie przygotowanej świetlicy, dzieci pod kierunkiem p. Barbary Sowy zaprezentowały program słowno - muzyczny o treściach patriotycznych. Obecni byli wśród zaproszonych gości Starosta p. Roman Fester z małżonką, Przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej p. Andrzej Kardaś wraz z małżonką, dyrektor ZS-P im. KEN p. Wioletta Piojda, i wicedyrektor  p. Joanna Dyś oraz radni p. Barbara Strzelec i Jarosław Synowiecki.

więcej
 
08.11.2015 Zaproszenie do Teatru CAPITOL

Organizujemy, w dniu 9-go stycznia 2016 r. wyjazd do teatru muzycznego Capitol we Wrocławiu na spektakl  muzyczny "Rat,Pack i goście". W związku z tym prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie się do dnia 17-go listopada do p. K. Grabań, tel. 748170159 lub 601704587. Pierwszeństwo mają mieszkańcy Janowca. Cena biletu 25zł. Koszt przejazdu około 18zł. Za przejazd zapłacimy dopiero w styczniu. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.


                                            Grupa Odnowy Wsi
 

więcej
 
30.10.2015 Janowiec.org.pl najlepszą stroną internetową sołectwa w Polsce!

W środę 28 października 2015 r. w Poznaniu, odbyła się konferencja pt. „Wieś polska – wieś innowacyjna” zorganizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz Krajową Siecią Obszarów Wiejskich. Konferencja była poświęcona dwóm tematom: cyfryzacji i prosumenckości. 

więcej
 
14.10.2015 Wycieczka do teatru Capitol

11-go  października  wzięliśmy udział w  wyjeździe zorganizowanym przez stowarzyszenie „Bardo Kultura”. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej było pierwszym punktem programu, wszyscy zachwycali się ogromem płótna i kunsztem, z jakim zostało wykonane. Jednak głównym celem wycieczki był Teatr Muzyczny Capitol. Obejrzeliśmy tam miusical pt. „Trzej muszkieterowie”, ze znakomitą muzyką Krzesimira Dębskiego, pełną emocjonujących zwrotów akcji i widowiskowych walk szermierczych. 

więcej
 
13.10.2015 Zakończenie projektu - Odnowa wsi to dziedzictwo i działanie dla przyszłości

Odnowa Wsi to dziedzictwo i działania dla przyszłości - słowa te zawierają w sobie całą ideę Odnowy Wsi. Zachowajmy, szanujmy to co odziedziczyliśmy i na tych podwalinach budujmy przyszłość. Dzięki Stowarzyszeniu Bardo-Kultura, a szczególnie p. Beacie Szewczyk- V-ce prezesowi Stowarzyszenia mogliśmy zrealizować kolejny etap naszych zamierzeń, naszej strategii działania. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>