do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
08.03.2015 Dzień Kobiet w Janowcu

Dzień Kobiet to jedna z tych okazji, by się spotkać i oderwać od codziennych obowiązków. Panie wygospodarowały sobotni wieczór, by wspólnie uczcić swoje święto. Spotkanie rozpoczęła pani sołtys Barbara Sowa, która przywitała mieszkańców  i odczytała życzenia od Burmistrza pana Krzysztofa Żegańskiego. Panie nie otrzymały tradycyjnych goździków i rajstop. Były natomiast piękne róże od pana radnego Jarosława Synowieckiego, pyszne placki oraz toasty na ich cześć. Spotkanie upłynęło w miłej i iście świątecznej atmosferze.


 

więcej
 
07.03.2015 Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu, oraz wiele radości życiowej Wszystkim Przedstawicielkom Płci Pięknej z naszego Sołectwa życzy redakcja www.janowiec.org.pl

więcej
 
25.02.2015 Klub Innowatora

W związku z planami zagospodarowania nowo pozyskanego terenu Grupa Odnowy Wsi nawiązała kontakt z Klubem Innowatora z Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia. W pierwszej połowie marca jest spodziewana wizyta uczestników Klubu w celu skonkretyzowania działań. Działania prawdopodobnie obejmą teren nad Nysą oraz nowy obszar. Zaprosimy wtedy mieszkańców na spotkanie z Klubem, by mogli współuczestniczyć w tworzeniu projektu a potem go realizować.

                                                                                Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
12.02.2015 Mieszkańcy Janowca wybrali Sołtysa i Radę Sołecką

W środę, 11 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Janowcu odbyło się zebranie wiejskie, na którym wybierano Sołtysa i Radę Solecką na kolejną  kadencję.

 

wyborach wzięło udział 25 mieszkańców sołectwa posiadających prawo wyborcze, spośród których wyłoniono 2 kandydatów na sołtysa: panią Barbarę Sowę oraz panią Katarzynę Grabań. O wyniku wyborów zdecydował jeden głos. Nowym sołtysem została pani Barbara Sowa, która uzyskała poparcie 13 mieszkańców i przez czteroletnią kadencję reprezentować będzie naszą wieś. Na panią Katarzynę Grabań swój  głos oddało 12 wyborców.

 

 

więcej
 
04.02.2015 Wybory sołtysa i rady sołeckiej w Janowcu

W środę 11 lutego 2015 r. mieszkańcy Janowca będą wybierali sołtysa oraz radę sołecką, która zgodnie ze statutem sołectwa składa się z 4 członków. Wybory odbędą się o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Janowcu. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców do wzięcia  udziału w  tym ważnym w kalendarzu sołectwa wydarzeniu, a uprawnionych do głosowania  do  powierzania pełnienia trudnych, społecznych funkcji osobom, które będą organizatorami życia naszej lokalnej wspólnoty! 

więcej
 
13.01.2015 Noworoczny koncert na rzecz WOŚP

W niedziele 11-go stycznia 2015 r. odbył się odbył się  wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci z Janowca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzonych gości przywitała  sołtys pani Barbara Sowa, która podczas koncertu czuwała nad przebiegiem występów. Dzieci śpiewały znane wszystkim kolędy, pastorałki, oraz zaprezentowały swoje umiejętności gry na instrumentach. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania razem z licznie zgromadzoną publicznością. 

więcej
 
12.01.2015 Kolędnicy pomogą dzieciom z Indii

W dniu 26-go grudnia grupa dzieci z Janowca ( Paulina, Martynka, Gosia, Michał i z Dzbanowa ( Ania, Kamila ) kolędowali na rzecz dzieci z Indii. Grupa przedstawiała sobą Świętą Rodzinę i dzieci z Indii. Zebrano 500 zł, które zostały przekazane siostrze Małgorzacie z klasztoru Urszulanek.

więcej
 
09.01.2015 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Koncert Noworoczny oraz wspólne śpiewanie kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11-go stycznia o godzinie 15:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu. Podczas koncertu można będzie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

                                                            Sołtys                                                                  

więcej
 
03.01.2015 Zima jest piękna

Nadeszła chwila, na którą jedni czekali z utęsknieniem, natomiast inni woleliby jej uniknąć. Śnieg pokrył pola, lasy  i wszędzie zrobiło się biało. Dzieci cieszą się możliwością lepienia bałwana, podczas gdy dorośli narzekają na zasypane podjazdy i nieodśnieżone auta. Trzeba jednak przyznać, że piękno natury otulonej zimowym płaszczem szczerze zachwyca. W obiektywie udało się uchwycić  cały urok zimy jaką mamy w Janowcu czy jeszcze wróci,  zobaczymy.

więcej
 
23.12.2014 Szopka i Anioły w Janowcu

Anioły powoli powracają na zbliżające się święta do Janowca. Szkoda, że nadal jest dużo domostw, które nie chcą zaprosić do siebie tak sympatycznych i pożytecznych postaci, jakimi są aniołowie.


Po raz pierwszy zapraszamy do odwiedzin naszej szopki bożonarodzeniowej, która znajduje się przed świetlicą. Postacie i zwierzęta, które nawiązują do wydarzeń z Betlejem, zostały wykonane niespełna 10 lat temu przez mieszkańców Janowca z okazji organizacji jasełek i udziału w konkursie Bardo - Szopka. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>