do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
24.07.2016 Prezentacja z wycieczki do Janowca nad Wisłą

W ubiegłą sobotę 16-go lipca spotkaliśmy się by przekazać wrażenia z wycieczki do Janowca nad Wisłą i nie tylko. Niestety, zainteresowanie naszych mieszkańców tym tematem było znikome. Może i dobrze, bo jakość prezentowanych na "ekranie" zdjęć była byle jaka. Przepraszamy, ale tylko część była w tym naszej winy. 

więcej
 
13.06.2016 O wycieczce do Janowca nad Wisłą

O wycieczce po wycieczce do Janowca nad Wisłą i nie tylko, opowiemy na spotkaniu w dniu 16-go lipca o godzinie 18-ej w świetlicy w Janowcu. Będzie dużo zdjęć i ciekawych opowieści.

więcej
 
06.07.2016 Dzień Rodziny w Janowcu

W dniu 3 lipca 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Janowcu świętowaliśmy Dzień Rodziny zorganizowany przez sołtysa p. Barbarę Sowę. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny dla wszystkich zebranych gości. Były pięknie recytowane wiersze i wzruszające piosenki. Zadowoleni rodzice nagrodzili oklaskami swoje pociechy. Po programie artystycznym był czas na słodki poczęstunek dla rodziców i dzieci. 

więcej
 
28.06.2016 Noc Świętojańska w Janowcu

Gdy słońce Raka zagrzewa,

A słowik więcej nie śpiewa,

Sobótkę, jako czas niesie,

Zapalono w Janowieckim Lesie.

 

W sobotę, 18-go czerwca spotkaliśmy się przy świetlicy, świątecznie przystrojeni z wiankami małymi, dużymi, skromnymi i bogatymi w kwiecie i ruszyliśmy nad rzekę, gdzie już „ognie napalono”.
 

więcej
 
26.06.2016 Tropem tajemnic historii

W minioną sobotę, 25 czerwca  miałem niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce po Bardzie tropem tajemnic historii. Była to ekstremalna jazda po miejscach niedostępnych, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Wycieczka nie była łatwa i na pewno nie dało się na niej odpocząć fizycznie, ale za to dostarczyła ogromnej ilości wrażeń i pozostawiła ogromną satysfakcję. Nie ukrywam, że liczę na więcej takich wypraw. Bo im więcej się poznaje, tym większy jest głód poznawania.

więcej
 
12.06.2016 Zaproszenie na Noc Świętojańską

Zapraszamy do udziału w biesiadzie z okazji obchodów Nocy Świętojańskiej. Rozpoczynamy korowodem spod świetlicy w dniu 18-go czerwca o godzinie 17-ej. My ,mieszkańcy, pokażmy, że potrafimy być razem w korowodzie i usiąść razem przy ognisku, że Janowiec to nasza wspólna sprawa. Niech każdy ma wianek lub łódkę, a może i strój "na ludowo".

więcej
 
05.06.2016 Wycieczka do Janowca nad Wisłą

"Piękna nasza Polska cała..., tak możemy najkrócej podsumować naszą wycieczkę, a zwiedziliśmy Baranów Sandomierski, Krzyżtopór, Janowiec, Kazimierz Dolny, Puławy, Sandomierz, Kurozwęki. Był to nie tylko czas zwiedzania, ale i czas mile, wspólnie spędzonych dni. Jednak najciekawszym punktem wycieczki była wizyta w Janowcu nad Wisłą, którą planowaliśmy już od dawna. Janowiec to piękna, cicha i spokojna miejscowość z ciekawą zabudową. 

więcej
 
18.05.2016 Prezenty dla mam

Zbliża się Dzień Matki. W związku z tym świętem zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia plastyczne w dniu 21-go maja o godzinie 10-ej, do świetlicy wiejskiej.

 

Temat zajęć: prezenty dla mam.
 

więcej
 
02.05.2016 Sportowa majówka

Grupa dzieci z Janowca wygrała II edycję Turnieju Drużyn Sołeckich. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: Janowiec, Dzbanów, Bardo, Opolnica, Brzeźnica i Grochowa. Podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe i  i grali w nich systemem każdy z każdym. W grupie młodszej znalazł się Janowiec, Bardo i Dzbanów. 

więcej
 
26.04.2016 Nowy witacz w Janowcu

Co roku na Nysie Kłodzkiej, na szlaku kajakowym Bystrzyca Kłodzka – Kłodzko – Bardo – Paczków – Otmuchów - Nysa odbywają się ogólnopolskie spływy kajakowe. Coraz liczniej pojawiają się na rzece indywidualni miłośnicy kajakarstwa. Wszyscy, którzy miną Bardo przepływają obok Janowca, zostawiając go po prawej stronie, często nie wiedząc o tym. Od kilku dni czeka na nich tablica "JANOWIEC WITA", a w domyśle - zaprasza. 

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>