do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
26.04.2014 WANDALE ZNISZCZYLI TABLICĘ NA OSUWISKU

Kolejny akt wandalizmu na tablicach informacyjnych. Tym razem ofiarą padła tablica na osuwisku.Tablica została wyrwana i rzucona w dół osuwiska. Pytanie nasuwa się jedno komu to przeszkadza? Ludziom, którzy nie mają żadnego pomysłu na życie i wyżywają się na oznakowaniach. Jest nam bardzo przykro że mamy takich ludzi, którzy nie potrafią uszanować pracy osób dzięki którym te tablice powstały.

więcej
 
17.04.2014 Życzenia Wielkanocne dla Mieszkańców

Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość dla mieszkańców,  i sympatyków Janowca życzą Sołtys, Rada Sołecka oraz Grupa Odnowy Wsi.

więcej
 
16.04.2014 Zaproszenie na konferencję naukową

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo oraz Sołectwo Janowiec zapraszają na wykład połączony z projekcją filmu na temat "Dawne górnictwo na terenie wsi Janowiec" który odbędzie się 25-go kwietnia o godzinie 17:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
10.04.2014 SOŁECTWA@ W SIECI - KONKURS

Janowiec bierze udział w konkursie zatytułowanym "Sołectw@ w sieci". Jest to konkurs na najlepszą wiejską stronę internetową.

 

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby, które są autorami wiejskich stron internetowych, czyli stron sołectw lub wsi. Projekty można realizować i zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Administratorzy z całej Polski mogą do 20 kwietnia zgłaszać swoje wiejskie strony internetowe wyłącznie poprzez formularz on-line zamieszczony na stronie www.konkurs.kss.org.pl/

 
31.03.2014 ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW JANOWCA

Szanowni Państwo.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże zebrać opinie mieszkańców odnośnie potrzeb i oczekiwań dotyczących ważnych dla nas spraw. W najbliższych dniach dostaniemy do wypełnienia ankietę, należy w niej odpowiedzieć na 9 pytań. Ankieta jest anonimowa,wypełnioną ankietę wrzucimy do specjalnie przygotowanej urny. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego prosimy o jej wypełnienie.

więcej
 
30.03.2014 Pożegnanie zimy w Janowcu

„Marzanno, Marzanno, Ty ze słomy panno, koleżanko zimy dzisiaj Cię spalimy. Dzisiaj Cię żegnamy a wiosnę witamy!

 

W dniu 22 marca,najmłodsi mieszkańcy Janowca pożegnały zimę (która w tym roku była wyjątkowo dla nas łagodna), a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Dzieci z Marzanną przemaszerowały przez wieś krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Pierwszy dzień wiosny zakończył się nad brzegiem Nysy gdzie nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie Marzanny. 

więcej
 
23.03.2014 Seniorzy W Akcji

 Fundacja Polsko Amerykańska ogłosiła kolejny nabór wniosków w konkursie ogólnopolskim "SENIORZY W AKCJI". Stawką jest dofinansowanie projektu w granicach 6-12000zł. Po raz pierwszy zgłosiliśmy nasz udział w tym konkursie.Wniosek dotyczy opracowania powojennej historii Janowca.Złożyliśmy list intencyjny-jest to pierwszy etap. Czekamy na ewentualne zakwalifikowanie się do dalszej części konkursu. Wnioskodawcami są K.Grabań i P.Kociołowicz.

 
08.03.2014 Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Kobiet - dużo uśmiechu każdego dnia,radości, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym,spełnienia marzeń oraz zadowolenia z przedstawicieli płci przeciwnej.

 
20.02.2014 Sprawozdanie i analiza z realizacji planu krótkoterminowego

 

Program krótkoterminowy Odnowy Wsi Janowiec obejmował nast. zadania


1-organizacja obchodów 750-lecia Janowca we współpracy z gminą, powiatem i innymi instytucjami
2-wspólna praca mieszkańców przy upiększaniu wsi-sadzenie kwiatów, drzew i krzewów oraz pielęgnacja terenów wspólnych
3-renowacja i wyeksponowanie elementów charakterystycznych dla wsi
4-doposażenie świetlicy wiejskiej
5-opracowanie edytorskie i graficzne legend i historii powojennej Janowca.

więcej
 
17.02.2014 Zaproszenie do kina

Zapraszamy dzieci i młodzież spędzającą ferie w Janowcu do zapisów na wyjazd do Cinema 3D w Galerii Twierdza w Kłodzku, który odbędzie się 26 lutego br. Zapisy przyjmowane są do 24 lutego u Pani Sołtys Barbary Sowy. 
UWAGA ! Ilość miejsc ograniczona!!!

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>