do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
21.02.2017 Nasz Cis walczy o tytuł Drzewa Roku 2017

Nasz Cis został oficjalnie zgłoszony przez Grupę Odnowy Wsi, Radę Sołecką oraz właścicieli terenu p. Agnieszkę i Marcina Kornaś w ogólnopolskim konkursie  „Drzewo Roku 2017” organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Gaja”.  Konkurs propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność dbałości o jej elementy, czyli drzewa. To także doskonała okazja do promocji lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych oraz większej integracji mieszkańców na rzecz lokalnego środowiska. 

 

 

więcej
 
21.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 4 i 5

Półmetek ferii zimowych już za nami czwartkowe zajęcia upłynęły w klimacie filmowym oraz ze smakiem pysznych naleśników. Uczestnicy zostali zapoznani  z zagrożeniami i konsekwencjami wynikającymi z ciągłego przesiadywania przed komputerem i zatracaniu się w wirtualnym świecie. Wyświetlony został również film przygodowy pt. „Tajemnice Turkey Hollow”, który stał się inspiracją do samodzielnego tworzenia maskotek z filcu. 
   

 

więcej
 
15.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 3

Trzeci dzień warsztatów był niezwykle słoneczny i ciekawy. Dziś odwiedziła nas Pani Zuzia ze swoją małą przenośną mydlarnią. Nasza Pani Instruktor miała ze sobą ogromne pudełko ze wspaniałymi foremkami do odlewania mydełek. Każdy wybrał sobie po kilka wzorów i po cichu liczył na to, że bazy mydlanej starczy na wszystkie te prace. Żeby mydełka były jeszcze piękniejsze dodaliśmy do nich koraliki, suszone kwiaty, barwniki, olejki zapachowe i brokat. Słońce świeciło…. dzieci i młodzież pracowała bardzo intensywnie , a cała sala i każdy z osobna pięknie mienił się brokatowymi drobinkami. Wszak mamy karnawał! 

więcej
 
15.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 2

Drugi dzień Ferii w Janowcu był tym razem słoneczny i wyjątkowo radosny.  Od samego rana praca wrzała, jak w sporym mrowisku. Nasza sala zamieniła się znów w pracownię krawiecką i każdy kończył swój fartuszek. Biedna Pani Bożena musiała poszukać zmiennika do maszyny, bo nie nadążała z szyciem ;) A kiedy w brzuszkach zaczęło burczeć i przyszedł czas na drugie śniadanie, na stół wwędrowały gofry. Każdy smakosz wie, że im więcej dodatków tym lepiej, więc rumiane serduszka uginały się od nadmiaru bitej śmietany, owoców, dżemu i innych pyszności. 

więcej
 
14.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 1

Pierwszy dzień Ferii w Janowcu za nami. I choć za oknami mglisto i pochmurnie na naszej świetlicy było głośno i radośnie. Dziś zaczęliśmy od czegoś smacznego i pożytecznego. Na drugie śniadanie były amerykańskie naleśniki pancake’s z syropem klonowym, pysznym musem owocowym albo jak ktoś lubi, to i takie bez żadnych dodatków. Przy okazji wspólnego posiłku dzieci poznały podstawowe zasady savoir vivre. 

więcej
 
14.02.2017 Zaproszenie - "Walentynki z pizzą w tle"

Zapraszamy do wspólnego pieczenia pizzy na spotkaniu pt."Walentynki z pizzą w tle". Spotykamy się w sobotę, 18-go lutego o godzinie 17-ej. Spotkanie wymaga wkładu finansowego w wysokości 5 zł. Prosimy o potwierdzenie udziału do czwartku, do 16-go lutego. Zgłoszenia prosimy kierować na nr. 601 704 587, p. K. Grabań. Osoby posiadające blaszki do pieczenia pizzy prosimy o wzięcie ich ze sobą.


                                                                                Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
07.02.2017 Komunikat dotyczący Ferii !


Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach podczas ferii zimowych w Janowcu odbędzie się w środę 8 lutego br. o godzinie 18:00 w świetlicy w Janowcu.


Zapraszamy!


Bożena Chodorowska i Barbara Sowa
 

więcej
 
07.02.2017 Ferie w Janowcu 2017

Przedstawiamy program ferii zimowych w Janowcu dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez p. sołtys Barbarę Sowę oraz p. Bożenę Chodorowską.

więcej
 
05.02.2017 Teatr społeczny

Z inicjatywy Centrum Kultury w Bardzie, p. Michała Dawidowicza odbyły się, u nas w Janowcu, dwa spotkania związane z teatrem społecznym. Teatr społeczny jest to metoda budowania więzi w społecznościach lokalnych poprzez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym. Rezultatem naszych  działań, działań naszych mieszkańców, ma być przygotowanie i realizacja spektaklu teatralnego opartego o historie ludzi, wydarzenia czy legend związanych z Janowcem. Wspólnie z prowadzącym, uczestnicy naszej społeczności a może i sąsiedzi maja napisać scenariusz, przygotować scenografię, kostiumy i zagrać w spektaklu.
 

więcej
 
25.01.2017 Zaproszenie na spotkanie

Zapraszamy w dniu 27-go stycznia (piątek) o godzinie 17.30 na spotkanie z p. Michałem Dawidowiczem. Spotkanie dotyczyć będzie spektaklu, który będą robić wszystkie wioski naszej gminy, a którego część bazować będzie na historiach związanych z Janowcem oraz filmów, które będą realizowane w oparciu o nasze legendy. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   następny  >>