do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
06.04.2017 Bezpiecznie i zdrowo

Z przykrością informuję, że nasz wniosek o dofinansowanie działań w projekcie „Bezpiecznie i zdrowo” został nisko oceniony i nieprzyjęty do realizacji. Wielka szkoda, bo program był ciekawy i skorzystałyby trzy wioski, Dzbanów, Laskówka i Janowiec. Z gminy Bardo do realizacji zostały przyjęte wnioski złożone przez Fundację Salamandra i Straż Pożarną w Bardzie.

więcej
 
28.03.2017 Drzewo

Rosło sobie drzewo niezwykłej urody. Każdy, kto widział go pierwszy raz, zwracał na niego uwagę. W jego niszy, a rósł w pobliżu strumyka, mógł znaleźć miejsce nawet św. Jan Nepomucen. Wydawało się, że nie wadzi nikomu. Niestety przyszli ludzie z piłą i ...... Mówili, że zagraża, że spróchniały. Nie zagrażał, nie był spróchniały, a na dodatek był to już marzec. Czas, gdy już nie powinien być zagrożony przez człowieka. Strach pomyśleć co stanie się ze starymi dębami, kto weźmie je w obronę?

więcej
 
24.03.2017 Anioł wiosny w Janowcu

Poznajcie anioła wiosny. Czas jego panowania trwa od 21 marca do 21 czerwca. I wtedy wszystko budzi się do życia. W każdym z nas odradza się energia i ochota na miłość. To on sprawia, że Ziemia budzi się do życia i  zachwyca  wszystkich, którzy są spragnieni radości życia. W Janowcu już widać efekty jego działań. Piękne pierwsze kwiaty w ogrodzie, nieśmiało przebijające się kolorami z szarości ziemi.
 

więcej
 
23.03.2017 "Wielkanoc tuż, tuż" - Warsztaty

W związku z udziałem w Jarmarku Wielkanocnym zapraszamy wszystkich mieszkańców, dużych i małych, do wspólnego przygotowania palmy. Każda para rąk, każdy pomysł jest potrzebny. Spotykamy się po raz pierwszy w sobotę, 25-go marca o godzinie 11-ej, następnie 31-go marca o 17-ej i 1-go kwietnia o godzinie 11-ej.

więcej
 
13.03.2017 „Mistrz i Małgorzata” w teatrze Capitol

Słynna powieść Michaiła Bułhakowa została imponująco i z rozmachem wystawiona na scenie wrocławskiego teatru muzycznego. I z powodzeniem, gdyż bilety na to przedstawienie już przez kolejny sezon rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ale ekipa aktorów z Janowca miała szczęście, i udało się jej zobaczyć w akcji ekipę kolegów po fachu, najlepszych aktorów teatru Capitol. A było na co patrzeć!

więcej
 
27.02.2017 Ferie w Janowcu - podsumowanie

W ostatnim dniu zajęć, tj. 23 luty, odbyły się turnieje: piłkarzyków oraz ping-pongowy. W obu udział wzięła większość obecnych wtedy osób. W zmaganiach uczestniczyli:

Bartek Synowiecki; Krzysztof Sowa; Mateusz oraz Bartek Nocoń; Lena Mosór; Martyna Chodorowska; Piotrek Trzeboński; Michał Łopacki. Konkurs piłkarzyków wygrał Bartek Synowiecki, a ping-ponowy Bartek Nocoń. Obu im serdecznie gratulujemy.

 

więcej
 
21.02.2017 Sobotni wieczór z pizzą

Sobotni wieczór - zapach drożdży, ciasta, przypraw, dodatków. Ręce w cieście, śmiech, emocje. Rośnie, wyrabiamy - na blachę, z pysznościami do pieca. I co? Oczywiście pizza doskonała, a całą załogą dowodził doświadczony Piotruś Kociołowicz. Swą obecność zadeklarowało wiele osób, ale jak często bywa ... (bez komentarza).


Dziękujemy wszystkim obecnym za udział, za świetną zabawę, za naukę. Przyznam się, że to był mój pierwszy raz.

 

                                                                                          K.G.

więcej
 
21.02.2017 Nasz Cis walczy o tytuł Drzewa Roku 2017

Nasz Cis został oficjalnie zgłoszony przez Grupę Odnowy Wsi, Radę Sołecką oraz właścicieli terenu p. Agnieszkę i Marcina Kornaś w ogólnopolskim konkursie  „Drzewo Roku 2017” organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Gaja”.  Konkurs propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność dbałości o jej elementy, czyli drzewa. To także doskonała okazja do promocji lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych oraz większej integracji mieszkańców na rzecz lokalnego środowiska. 

 

 

więcej
 
21.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 4 i 5

Półmetek ferii zimowych już za nami czwartkowe zajęcia upłynęły w klimacie filmowym oraz ze smakiem pysznych naleśników. Uczestnicy zostali zapoznani  z zagrożeniami i konsekwencjami wynikającymi z ciągłego przesiadywania przed komputerem i zatracaniu się w wirtualnym świecie. Wyświetlony został również film przygodowy pt. „Tajemnice Turkey Hollow”, który stał się inspiracją do samodzielnego tworzenia maskotek z filcu. 
   

 

więcej
 
15.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 3

Trzeci dzień warsztatów był niezwykle słoneczny i ciekawy. Dziś odwiedziła nas Pani Zuzia ze swoją małą przenośną mydlarnią. Nasza Pani Instruktor miała ze sobą ogromne pudełko ze wspaniałymi foremkami do odlewania mydełek. Każdy wybrał sobie po kilka wzorów i po cichu liczył na to, że bazy mydlanej starczy na wszystkie te prace. Żeby mydełka były jeszcze piękniejsze dodaliśmy do nich koraliki, suszone kwiaty, barwniki, olejki zapachowe i brokat. Słońce świeciło…. dzieci i młodzież pracowała bardzo intensywnie , a cała sala i każdy z osobna pięknie mienił się brokatowymi drobinkami. Wszak mamy karnawał! 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>