do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
07.05.2017 Zaproszenie "Zjazd absolwentów"

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu. Miło nam będzie , jeżeli przybycie Państwo z osobą towarzyszącą. Mamy nadzieję, że Państwo zaszczycą nas swoją obecnością i będziemy wspominać naszą niezapomnianą nauczycielkę, p. Stefanię Smolską i szkolne czasy. Powspominamy co nas cieszyło, co nas bawiło. Cieszymy się na wspólne spotkanie-naszą podróż sentymentalną.

 

więcej
 
18.04.2017 Jarmark Wielkanocny w Bardzie

Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Bardzie, jak co roku, odbył się konkurs palm przygotowanych na Niedzielę Palmową. Palmy oceniane były w różnych kategoriach: palm tradycyjnych, najwyższych, grupowych, oryginalnych, rodzinnych i indywidualnych. W tym roku również Grupa Odnowy Wsi z Janowca wykonała i zgłosiła w kategorii grupowej swoją niemal trzymetrową palmę wykonaną z trzciny, suszek, ziół, bazi, bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły. 

więcej
 
14.04.2017 Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy życzenia pełne słońca i radości. Niech spełnią się wszystkie marzenia, troski na dobre odejdą wraz z zimą, a nadzieja na lepsze jutro niech wypełni najbliższy czas. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia życzy Grupa Odnowy Wsi.

 

więcej
 
06.04.2017 Bezpiecznie i zdrowo

Z przykrością informuję, że nasz wniosek o dofinansowanie działań w projekcie „Bezpiecznie i zdrowo” został nisko oceniony i nieprzyjęty do realizacji. Wielka szkoda, bo program był ciekawy i skorzystałyby trzy wioski, Dzbanów, Laskówka i Janowiec. Z gminy Bardo do realizacji zostały przyjęte wnioski złożone przez Fundację Salamandra i Straż Pożarną w Bardzie.

więcej
 
28.03.2017 Drzewo

Rosło sobie drzewo niezwykłej urody. Każdy, kto widział go pierwszy raz, zwracał na niego uwagę. W jego niszy, a rósł w pobliżu strumyka, mógł znaleźć miejsce nawet św. Jan Nepomucen. Wydawało się, że nie wadzi nikomu. Niestety przyszli ludzie z piłą i ...... Mówili, że zagraża, że spróchniały. Nie zagrażał, nie był spróchniały, a na dodatek był to już marzec. Czas, gdy już nie powinien być zagrożony przez człowieka. Strach pomyśleć co stanie się ze starymi dębami, kto weźmie je w obronę?

więcej
 
24.03.2017 Anioł wiosny w Janowcu

Poznajcie anioła wiosny. Czas jego panowania trwa od 21 marca do 21 czerwca. I wtedy wszystko budzi się do życia. W każdym z nas odradza się energia i ochota na miłość. To on sprawia, że Ziemia budzi się do życia i  zachwyca  wszystkich, którzy są spragnieni radości życia. W Janowcu już widać efekty jego działań. Piękne pierwsze kwiaty w ogrodzie, nieśmiało przebijające się kolorami z szarości ziemi.
 

więcej
 
23.03.2017 "Wielkanoc tuż, tuż" - Warsztaty

W związku z udziałem w Jarmarku Wielkanocnym zapraszamy wszystkich mieszkańców, dużych i małych, do wspólnego przygotowania palmy. Każda para rąk, każdy pomysł jest potrzebny. Spotykamy się po raz pierwszy w sobotę, 25-go marca o godzinie 11-ej, następnie 31-go marca o 17-ej i 1-go kwietnia o godzinie 11-ej.

więcej
 
13.03.2017 „Mistrz i Małgorzata” w teatrze Capitol

Słynna powieść Michaiła Bułhakowa została imponująco i z rozmachem wystawiona na scenie wrocławskiego teatru muzycznego. I z powodzeniem, gdyż bilety na to przedstawienie już przez kolejny sezon rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ale ekipa aktorów z Janowca miała szczęście, i udało się jej zobaczyć w akcji ekipę kolegów po fachu, najlepszych aktorów teatru Capitol. A było na co patrzeć!

więcej
 
27.02.2017 Ferie w Janowcu - podsumowanie

W ostatnim dniu zajęć, tj. 23 luty, odbyły się turnieje: piłkarzyków oraz ping-pongowy. W obu udział wzięła większość obecnych wtedy osób. W zmaganiach uczestniczyli:

Bartek Synowiecki; Krzysztof Sowa; Mateusz oraz Bartek Nocoń; Lena Mosór; Martyna Chodorowska; Piotrek Trzeboński; Michał Łopacki. Konkurs piłkarzyków wygrał Bartek Synowiecki, a ping-ponowy Bartek Nocoń. Obu im serdecznie gratulujemy.

 

więcej
 
21.02.2017 Sobotni wieczór z pizzą

Sobotni wieczór - zapach drożdży, ciasta, przypraw, dodatków. Ręce w cieście, śmiech, emocje. Rośnie, wyrabiamy - na blachę, z pysznościami do pieca. I co? Oczywiście pizza doskonała, a całą załogą dowodził doświadczony Piotruś Kociołowicz. Swą obecność zadeklarowało wiele osób, ale jak często bywa ... (bez komentarza).


Dziękujemy wszystkim obecnym za udział, za świetną zabawę, za naukę. Przyznam się, że to był mój pierwszy raz.

 

                                                                                          K.G.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   następny  >>