do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
11.05.2014 Polecamy film "Górnicze tajemnice Janowca"

Zapraszamy do nabycia filmu "Górnicze tajemnice Janowca" koszt filmu to 30 zł pieniądze ze sprzedaży filmu przeznaczone są na cele poszukiwawcze grupy. Zamówienia na film można składać telefonicznie lub na adres e-mail :

 

Michał Stysz  tel. 697-397-603  e-mail: mstysz@vp.pl

 

 

więcej
 
08.05.2014 Znajdź nas na Facebooku!

Informujemy, że uruchomiliśmy profil naszej miejscowości na Facebooku. Serdecznie zapraszamy do polubienia naszej strony: www.facebook.com/janowiec.org.pl

więcej
 
30.04.2014 Prośba o pomoc przy pracach porządkowych

Proszę osoby zainteresowane pozostałościami dawnych robót górniczych, a w szczególności sztolnią Hermannloch w Janowcu o pomoc przy pracach porządkowych. Celem tych działań jest ułatwienie dostępu do niej. Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt z administratorem strony.

więcej
 
28.04.2014 Odkrywanie tajemnic - dawne górnictwo Janowca

W piątkowy wieczór na terenie świetlicy w Janowcu odbyła się konferencja naukowa połączona z prelekcją i filmem na temat dawnego górnictwa na terenie wsi Janowiec.

 

Punktualnie o godzinie 17:30, gdy świetlica w Janowcu była już zapełniona, powitała gości i spotkanie otworzyła pani Katarzyna Grabań, która już od dłuższego czasu współpracuje z geologami badającymi sztolnie w Janowcu.  

 

więcej
 
26.04.2014 WANDALE ZNISZCZYLI TABLICĘ NA OSUWISKU

Kolejny akt wandalizmu na tablicach informacyjnych. Tym razem ofiarą padła tablica na osuwisku.Tablica została wyrwana i rzucona w dół osuwiska. Pytanie nasuwa się jedno komu to przeszkadza? Ludziom, którzy nie mają żadnego pomysłu na życie i wyżywają się na oznakowaniach. Jest nam bardzo przykro że mamy takich ludzi, którzy nie potrafią uszanować pracy osób dzięki którym te tablice powstały.

więcej
 
17.04.2014 Życzenia Wielkanocne dla Mieszkańców

Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość dla mieszkańców,  i sympatyków Janowca życzą Sołtys, Rada Sołecka oraz Grupa Odnowy Wsi.

więcej
 
16.04.2014 Zaproszenie na konferencję naukową

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo oraz Sołectwo Janowiec zapraszają na wykład połączony z projekcją filmu na temat "Dawne górnictwo na terenie wsi Janowiec" który odbędzie się 25-go kwietnia o godzinie 17:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
10.04.2014 SOŁECTWA@ W SIECI - KONKURS

Janowiec bierze udział w konkursie zatytułowanym "Sołectw@ w sieci". Jest to konkurs na najlepszą wiejską stronę internetową.

 

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby, które są autorami wiejskich stron internetowych, czyli stron sołectw lub wsi. Projekty można realizować i zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Administratorzy z całej Polski mogą do 20 kwietnia zgłaszać swoje wiejskie strony internetowe wyłącznie poprzez formularz on-line zamieszczony na stronie www.konkurs.kss.org.pl/

 
31.03.2014 ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW JANOWCA

Szanowni Państwo.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże zebrać opinie mieszkańców odnośnie potrzeb i oczekiwań dotyczących ważnych dla nas spraw. W najbliższych dniach dostaniemy do wypełnienia ankietę, należy w niej odpowiedzieć na 9 pytań. Ankieta jest anonimowa,wypełnioną ankietę wrzucimy do specjalnie przygotowanej urny. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego prosimy o jej wypełnienie.

więcej
 
30.03.2014 Pożegnanie zimy w Janowcu

„Marzanno, Marzanno, Ty ze słomy panno, koleżanko zimy dzisiaj Cię spalimy. Dzisiaj Cię żegnamy a wiosnę witamy!

 

W dniu 22 marca,najmłodsi mieszkańcy Janowca pożegnały zimę (która w tym roku była wyjątkowo dla nas łagodna), a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Dzieci z Marzanną przemaszerowały przez wieś krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Pierwszy dzień wiosny zakończył się nad brzegiem Nysy gdzie nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie Marzanny. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>