do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
12.01.2015 Kolędnicy pomogą dzieciom z Indii

W dniu 26-go grudnia grupa dzieci z Janowca ( Paulina, Martynka, Gosia, Michał i z Dzbanowa ( Ania, Kamila ) kolędowali na rzecz dzieci z Indii. Grupa przedstawiała sobą Świętą Rodzinę i dzieci z Indii. Zebrano 500 zł, które zostały przekazane siostrze Małgorzacie z klasztoru Urszulanek.

więcej
 
09.01.2015 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Koncert Noworoczny oraz wspólne śpiewanie kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11-go stycznia o godzinie 15:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu. Podczas koncertu można będzie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

                                                            Sołtys                                                                  

więcej
 
03.01.2015 Zima jest piękna

Nadeszła chwila, na którą jedni czekali z utęsknieniem, natomiast inni woleliby jej uniknąć. Śnieg pokrył pola, lasy  i wszędzie zrobiło się biało. Dzieci cieszą się możliwością lepienia bałwana, podczas gdy dorośli narzekają na zasypane podjazdy i nieodśnieżone auta. Trzeba jednak przyznać, że piękno natury otulonej zimowym płaszczem szczerze zachwyca. W obiektywie udało się uchwycić  cały urok zimy jaką mamy w Janowcu czy jeszcze wróci,  zobaczymy.

więcej
 
23.12.2014 Szopka i Anioły w Janowcu

Anioły powoli powracają na zbliżające się święta do Janowca. Szkoda, że nadal jest dużo domostw, które nie chcą zaprosić do siebie tak sympatycznych i pożytecznych postaci, jakimi są aniołowie.


Po raz pierwszy zapraszamy do odwiedzin naszej szopki bożonarodzeniowej, która znajduje się przed świetlicą. Postacie i zwierzęta, które nawiązują do wydarzeń z Betlejem, zostały wykonane niespełna 10 lat temu przez mieszkańców Janowca z okazji organizacji jasełek i udziału w konkursie Bardo - Szopka. 

więcej
 
22.12.2014 Życzenia świąteczne

„…Zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo,
że najbliżsi, zawsze blisko przy nas będą,
że nikogo nie zabraknie przy tym stole,
przy kolędzie najpiękniejszej z wszystkich kolęd…”

 

                                        (Wanda Chotomska)

 

Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy najserdeczniejsze życzenia dobrych, spokojnych, radosnych Świąt. Nowy Rok niech spełni wszystkie marzenia, a miłość i nadzieja niech towarzyszą nam na każdym kroku. Życzymy by Nowy Rok był dla naszej małej społeczności rokiem wspólnego działania dla wspólnego dobra.


                                                                            Grupa Odnowy Wsi
                                                                          Sołtys i Rada Sołecka

więcej
 
09.12.2014 Nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe

Rozpoczęły się prace związane z porządkowanie terenu pod nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. W sobotę 29-go listopada i 8-go grudnia grupa mieszkańców wiele godzin pracowała wspólnie porządkując teren dawnego jeziorka. Wsparcia w realizacji tych działań udzieliła też gmina oferując pomoc przy porządkowaniu zaniedbanego dotąd terenu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy, którym zależy na estetyce miejsca zamieszkania wspomogą przy tych działaniach.

więcej
 
09.12.2014 Sołectwo Janowiec na VI Dolnośląskim Kongresie Odnowy Wsi

W dniach 6-7 grudnia ponad 200 lokalnych liderów zaangażowanych w Dolnośląską Odnowę Wsi spotkało się w Piechowicach koło Jeleniej Góry, aby podsumować działania społeczne realizowane w roku 2014. Dolnośląski Kongres Odnowy Wsi odbył się już po raz szósty. Sołectwo Janowiec podczas Kongresu reprezentowali lider Grupy Odnowy Wsi p. Katarzyna Grabań oraz Piotr Kociołowicz. 

więcej
 
08.12.2014 Mikołaj w Janowcu

Zgodnie z grudniową tradycją 6 grudnia nasze dzieci miały wielką niespodziankę. W ten dzień odwiedził je Święty Mikołaj, który zostawił mnóstwo prezentów i słodyczy. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi, spytał czy były grzeczne. Dzieci zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i robiły sobie zdjęcia ze świętym, które będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

więcej
 
02.12.1014 Zapraszamy na Spotkanie z Mikołajem

Dużymi krokami zbliża się jeden z ulubionych dni dla najmłodszych. Do 6 grudnia zostało już niewiele czasu, dlatego chcieliśmy poinformować, że Święty Mikołaj zapowiedział swoją wizytę także w Janowcu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami  na spotkanie z nim, które odbędzie się dnia 6 grudnia (sobota)  o godzinie 15.30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
01.12.2014 Zaprzysiężenie Burmistrza i Rady Miejskiej w Bardzie

Rada Miejska VII kadencji w Bardzie uroczyście zainaugurowała swoją pracę. Na pierwszej sesji najważniejszym punktem obrad było zaprzysiężenie i ślubowanie burmistrza oraz radnych, a także wybór przewodniczącego Rady. Po wielu latach Janowiec znów ma swego przedstawiciela w Radzie Miasta, którym został Jarosław Synowiecki.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>