do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
11.12.2013 ANIOŁY W JANOWCU !!!

ZAPRASZAMY mieszkańców Janowca do  zabawy w ANIOŁY W JANOWCU !!!
Prosimy o wykonanie i umieszczenie w obrębie swoich posesji np. przy ogrodzeniach aniołów. Wierzymy w pomysłowość i kunszt naszych mieszkańców. Wiemy, że z tą liczną gromadą ANIOŁÓW spłynie na Janowiec spokój, zgoda, dostatek i atmosfera radości.


                                                                  Grupa Odnowy Wsi Janowiec

 
10.12.2013 Rozstrzygnięcie konkursu Piękna wieś dolnośląska 2013

W konkursie Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska w kategorii "Najpiękniejsza wieś" udział zgłosiło 16 wsi, między innymi Brzeźnica, w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"-16 projektów. Wieś Brzeźnica uzyskała 81,3pkt/maksymalna ilość punktów-125/,natomiast wieś Janowiec uzyskała 109,7pkt/maksymalna ilość 120pkt/, co dało nam 7 miejsce, a wieś Radwanice, która zajęła I miejsce uzyskała 116,8 pkt. Tak niewiele nam zabrakło, a jednak tak dużo.

 
08.12.2013 Mikołaj w Janowcu

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze,w Janowcu pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Powyższy wieczór upłyną w miłej atmosferze, czego dowodem są zamieszczone fotografie.

więcej
 
15.11.2013 50 lat minęło jak jeden dzień…

11 par małżeńskich z terenu Gminy Bardo 14 listopada uroczyście obchodziło swoje Złote Gody. Na uroczystość zaproszeni, wraz z rodzinami i przyjaciółmi, zostali państwo Stanisława i Stanisław Chmielowie, Czesława i Zdzisław Finokietowie, Katarzyna i Czesław Grabaniowie, Marianna i Stanisław Gerentowie, Zofia i Stanisław Gniadkowie, Halina i Antoni Golcowie, Rufina i Tadeusz Pyziakowie, Helena i Zygmunt Rubaszowie, Halina i Julian Sałapatkowie, Danuta i Tadeusz Zielińscy oraz Weronika i Karol Żabówka – obchodzący Złote Gody oraz Państwo Stanisława i Stanisław Mikitowie obchodzący Diamentowe Gody.

więcej
 
11.11.2013 Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz imprez, obchodzonych w Janowcu . Uroczystość rozpoczęła się od występu najmłodszych mieszkańców .Dzieci w ciepłym montażu słowno-muzycznym przekazali nam swoje pojmowanie miłości do Polski i w pełni zasłużyli na burzę braw, jaka zagrzmiała po występie. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście  oraz mieszkańcy wsi Janowiec.

 

 

więcej
 
01.11.2013 Zapraszamy do Janowca

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Janowca na uroczystość "Dnia Niepodległości", która odbędzie się dnia 09.11.2013 o godz 16.00 (sobota) w świetlicy wiejskiej w Janowcu .                                                                                                                            Sołtys i Młodzież                                                                                                                                               

więcej
 
29.09.2013 Sobotnia wyprawa z Agroturystyką Ruczaj

Dnia 28 września br. odbyła się  wyprawa zorganizowana przez agroturystykę Ruczaj z Rzeczki wraz z gośćmi.   W programie wycieczki goście zwiedzili sztolnie nr 1 i 2  gdzie był wydobywany Ałun i jedno z największych w Sudetach osuwisk. Zwiedzającym bardzo podobała się nasza miejscowość i  gościnność jej mieszkańców.

więcej
 
10.09.2013 W JANOWCU BYLI WANDALE

Tablica informacyjna zawierająca legendę "O czterech braciach.." została wyrwana i rzucona w dół parowu przez co uległa uszkodzeniu.Zaginęła część informacyjna zawierająca tekst,czyżby ktoś uczył się go na pamięć? Jest to przykre wydarzenie i nie najlepiej świadczy o nas.Może ktoś wie coś na ten temat? Dyskrecja zapewniona.

więcej
 
08.09.2013 DOŻYNKI PARAFIALNE

Jak co roku uczestniczyliśmy w dożynkach parafialnych z wieńcem,chlebem i owocami.Było tradycyjnie i uroczyście.Dziękowaliśmy Bogu za plon,za owoc pracy rolnika.

więcej
 
02.09.2013 WYJAZD STUDYJNY

W wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski woj. Dolnośląskiego, z sołectwa Janowiec wzięły udział dwie osoby: p. A. Piotrowska i p. K. Grabań. Wyjazd miał na celu poznanie osiągnięć i sposobów realizacji strategii rozwoju wsi położonych na Śliwkowym Szlaku.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>