do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
25.02.2015 Klub Innowatora

W związku z planami zagospodarowania nowo pozyskanego terenu Grupa Odnowy Wsi nawiązała kontakt z Klubem Innowatora z Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia. W pierwszej połowie marca jest spodziewana wizyta uczestników Klubu w celu skonkretyzowania działań. Działania prawdopodobnie obejmą teren nad Nysą oraz nowy obszar. Zaprosimy wtedy mieszkańców na spotkanie z Klubem, by mogli współuczestniczyć w tworzeniu projektu a potem go realizować.

                                                                                Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
12.02.2015 Mieszkańcy Janowca wybrali Sołtysa i Radę Sołecką

W środę, 11 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Janowcu odbyło się zebranie wiejskie, na którym wybierano Sołtysa i Radę Solecką na kolejną  kadencję.

 

wyborach wzięło udział 25 mieszkańców sołectwa posiadających prawo wyborcze, spośród których wyłoniono 2 kandydatów na sołtysa: panią Barbarę Sowę oraz panią Katarzynę Grabań. O wyniku wyborów zdecydował jeden głos. Nowym sołtysem została pani Barbara Sowa, która uzyskała poparcie 13 mieszkańców i przez czteroletnią kadencję reprezentować będzie naszą wieś. Na panią Katarzynę Grabań swój  głos oddało 12 wyborców.

 

 

więcej
 
04.02.2015 Wybory sołtysa i rady sołeckiej w Janowcu

W środę 11 lutego 2015 r. mieszkańcy Janowca będą wybierali sołtysa oraz radę sołecką, która zgodnie ze statutem sołectwa składa się z 4 członków. Wybory odbędą się o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Janowcu. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców do wzięcia  udziału w  tym ważnym w kalendarzu sołectwa wydarzeniu, a uprawnionych do głosowania  do  powierzania pełnienia trudnych, społecznych funkcji osobom, które będą organizatorami życia naszej lokalnej wspólnoty! 

więcej
 
13.01.2015 Noworoczny koncert na rzecz WOŚP

W niedziele 11-go stycznia 2015 r. odbył się odbył się  wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci z Janowca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzonych gości przywitała  sołtys pani Barbara Sowa, która podczas koncertu czuwała nad przebiegiem występów. Dzieci śpiewały znane wszystkim kolędy, pastorałki, oraz zaprezentowały swoje umiejętności gry na instrumentach. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania razem z licznie zgromadzoną publicznością. 

więcej
 
12.01.2015 Kolędnicy pomogą dzieciom z Indii

W dniu 26-go grudnia grupa dzieci z Janowca ( Paulina, Martynka, Gosia, Michał i z Dzbanowa ( Ania, Kamila ) kolędowali na rzecz dzieci z Indii. Grupa przedstawiała sobą Świętą Rodzinę i dzieci z Indii. Zebrano 500 zł, które zostały przekazane siostrze Małgorzacie z klasztoru Urszulanek.

więcej
 
09.01.2015 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Koncert Noworoczny oraz wspólne śpiewanie kolęd, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 11-go stycznia o godzinie 15:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu. Podczas koncertu można będzie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

                                                            Sołtys                                                                  

więcej
 
03.01.2015 Zima jest piękna

Nadeszła chwila, na którą jedni czekali z utęsknieniem, natomiast inni woleliby jej uniknąć. Śnieg pokrył pola, lasy  i wszędzie zrobiło się biało. Dzieci cieszą się możliwością lepienia bałwana, podczas gdy dorośli narzekają na zasypane podjazdy i nieodśnieżone auta. Trzeba jednak przyznać, że piękno natury otulonej zimowym płaszczem szczerze zachwyca. W obiektywie udało się uchwycić  cały urok zimy jaką mamy w Janowcu czy jeszcze wróci,  zobaczymy.

więcej
 
23.12.2014 Szopka i Anioły w Janowcu

Anioły powoli powracają na zbliżające się święta do Janowca. Szkoda, że nadal jest dużo domostw, które nie chcą zaprosić do siebie tak sympatycznych i pożytecznych postaci, jakimi są aniołowie.


Po raz pierwszy zapraszamy do odwiedzin naszej szopki bożonarodzeniowej, która znajduje się przed świetlicą. Postacie i zwierzęta, które nawiązują do wydarzeń z Betlejem, zostały wykonane niespełna 10 lat temu przez mieszkańców Janowca z okazji organizacji jasełek i udziału w konkursie Bardo - Szopka. 

więcej
 
22.12.2014 Życzenia świąteczne

„…Zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo,
że najbliżsi, zawsze blisko przy nas będą,
że nikogo nie zabraknie przy tym stole,
przy kolędzie najpiękniejszej z wszystkich kolęd…”

 

                                        (Wanda Chotomska)

 

Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy najserdeczniejsze życzenia dobrych, spokojnych, radosnych Świąt. Nowy Rok niech spełni wszystkie marzenia, a miłość i nadzieja niech towarzyszą nam na każdym kroku. Życzymy by Nowy Rok był dla naszej małej społeczności rokiem wspólnego działania dla wspólnego dobra.


                                                                            Grupa Odnowy Wsi
                                                                          Sołtys i Rada Sołecka

więcej
 
09.12.2014 Nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe

Rozpoczęły się prace związane z porządkowanie terenu pod nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. W sobotę 29-go listopada i 8-go grudnia grupa mieszkańców wiele godzin pracowała wspólnie porządkując teren dawnego jeziorka. Wsparcia w realizacji tych działań udzieliła też gmina oferując pomoc przy porządkowaniu zaniedbanego dotąd terenu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy, którym zależy na estetyce miejsca zamieszkania wspomogą przy tych działaniach.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>