do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
08.09.2015 Zebranie Wiejskie – Fundusz Sołecki

Szanowni Mieszkańcy zebranie Wiejskie to nie tylko okazja do spotkania się z przedstawicielami urzędu. Zebranie Wiejskie to organ uchwałodawczy, który jako jedyny ma prawo zatwierdzić podział środków FUNDUSZU SOŁECKIEGO na rok 2016. Zebranie Wiejskie, na którym dokonamy tego podziału odbędzie się w piątek 11 września 2015 roku o godzinie 17.30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
05.09.2015 Gminne dożynki w Przyłęku

W dniu 30 sierpnia 2015 roku w miejscowości Przyłęk odbyły się Dożynki Gminne z udziałem włodarzy naszej Gminy. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się Korowodem Dożynkowym spod świetlicy do kościoła, w której udział wzięły delegacje wieńcowe ze wszystkich wsi Gminy Bardo. Mszę Świętą dziękczynną w intencji rolników odprawił ks. proboszcz Stanisław Saryczew.

 

 

więcej
 
01.09.2015 Podsumowanie konkursu „Aktywne Sołectwo”

Jest mi niezmiernie miło poinformować mieszkańców oraz osoby zainteresowane, że w powiatowym konkursie ,,Aktywne Sołectwo”   zajęliśmy II miejsce, otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 1500zł. Do rywalizacji w konkursie o miano najaktywniejszego zgłosiło się ponad 30 sołectw. 

 

 

więcej
 
26.08.2015 Rozstrzygnięcie konkursu -Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi

Został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pn ”Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” dotyczącego wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie Odnowa Wsi Dolnośląskiej w 2015r.

 

 

więcej
 
23.08.2015 Wycieczka po Kotlinie Kłodzkiej

W dniu 22 sierpnia wzięliśmy udział w wycieczce po Kotlinie Kłodzkiej,  zorganizowanej przez stowarzyszenie „Bardo Kultura”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Kaplicy Czaszek w Czermnej gdzie znajduje się  wielki wspólny grobowiec ofiar wojen Śląskich oraz chorób zakaźnych z XVIII wieku . 

więcej
 
30.07.2015 Elektrownia w Przyłęku - śmiertelną pułapką dla ryb

W 2014 jaz elektrowni wodnej w Przyłęku został przebudowany, zamontowano gumową przeponę, która podniosła poziom wody o około 1,2 m. W efekcie piękne dotąd miejsce zmieniło się w gruzowisko, które stanowi śmiertelną pułapkę dla ryb. 

więcej
 
08.07.2015 Geocaching w Janowcu

Janowiec dołączył do miejsc w których ukryte są "skarby". Zabawa w poszukiwaczy skarbów to rozrywka nie tylko dla dzieci! I choć nie znajdziemy skrzyń z drogimi kamieniami, czy złotem, to dzięki tej zabawie poznamy miejsca, ich historię i przeżyjemy dreszczyk emocji.

 

 

więcej
 
29.06.2015 Deszczowa Noc Świętojańska

W  sobotni  wieczór 27-go czerwca zawiodła nas pogoda i obchody Nocy Świętojańskiej po raz pierwszy od wielu lat odbyły się w świetlicy, a nie jak zwyczaj karze, nad rzeką. Zabrakło pochodni , ogniska, świateł na wodzie. Najbardziej zawiedzione były dzieci , bo nie mogły skorzystać z jazdy tyrolką, ani popływać na kajakach. Radosnym akcentem tego wieczoru były odwiedziny zespołu „ Lutnia” z Kłodzka pod kierownictwem pana Witolda Jurana, byłego mieszkańca Janowca . 

więcej
 
21.06.2015 Zapraszamy na obchody Nocy Świętojańskiej

Zapraszamy na wieczór wianków, ognia, kwiatu paproci, wspólnej biesiady, śpiewów i dobrej zabawy. Wspólnie z nami spędzi ten wieczór chór "Lutnia" z Kłodzka pod kierownictwem p. Witolda Jurana. Dla dzieci wspólne gry i zabawy, tyrolka oraz kajaki.

 

 

więcej
 
30.05.2015 Klub Innowatora w Janowcu - II Spotkanie

29-go maja spotkaliśmy się po raz drugi z grupą projektantów z Klubu Innowatora z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.Grupę reprezentowała Ewa Piotrowicz oraz Kamil Saganiak - lider grupy. Miało to związek z projektem pt. Przestrzeń Janowiec. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy, przedstawiciel Nadleśnictwa Bardo p. Leszek Kłosowski. Gminę reprezentowali p. Norbert Kochanek i p. Jakub Ptasiński. Przybyli także przedstawiciele wsi Opolnica, która zawiązuję Grupę Odnowy Wsi i jest zainteresowana współpracą z Klubem Innowatora. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>