do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
21.02.2017 Sobotni wieczór z pizzą

Sobotni wieczór - zapach drożdży, ciasta, przypraw, dodatków. Ręce w cieście, śmiech, emocje. Rośnie, wyrabiamy - na blachę, z pysznościami do pieca. I co? Oczywiście pizza doskonała, a całą załogą dowodził doświadczony Piotruś Kociołowicz. Swą obecność zadeklarowało wiele osób, ale jak często bywa ... (bez komentarza).


Dziękujemy wszystkim obecnym za udział, za świetną zabawę, za naukę. Przyznam się, że to był mój pierwszy raz.

 

                                                                                          K.G.

więcej
 
21.02.2017 Nasz Cis walczy o tytuł Drzewa Roku 2017

Nasz Cis został oficjalnie zgłoszony przez Grupę Odnowy Wsi, Radę Sołecką oraz właścicieli terenu p. Agnieszkę i Marcina Kornaś w ogólnopolskim konkursie  „Drzewo Roku 2017” organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Gaja”.  Konkurs propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność dbałości o jej elementy, czyli drzewa. To także doskonała okazja do promocji lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych oraz większej integracji mieszkańców na rzecz lokalnego środowiska. 

 

 

więcej
 
21.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 4 i 5

Półmetek ferii zimowych już za nami czwartkowe zajęcia upłynęły w klimacie filmowym oraz ze smakiem pysznych naleśników. Uczestnicy zostali zapoznani  z zagrożeniami i konsekwencjami wynikającymi z ciągłego przesiadywania przed komputerem i zatracaniu się w wirtualnym świecie. Wyświetlony został również film przygodowy pt. „Tajemnice Turkey Hollow”, który stał się inspiracją do samodzielnego tworzenia maskotek z filcu. 
   

 

więcej
 
15.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 3

Trzeci dzień warsztatów był niezwykle słoneczny i ciekawy. Dziś odwiedziła nas Pani Zuzia ze swoją małą przenośną mydlarnią. Nasza Pani Instruktor miała ze sobą ogromne pudełko ze wspaniałymi foremkami do odlewania mydełek. Każdy wybrał sobie po kilka wzorów i po cichu liczył na to, że bazy mydlanej starczy na wszystkie te prace. Żeby mydełka były jeszcze piękniejsze dodaliśmy do nich koraliki, suszone kwiaty, barwniki, olejki zapachowe i brokat. Słońce świeciło…. dzieci i młodzież pracowała bardzo intensywnie , a cała sala i każdy z osobna pięknie mienił się brokatowymi drobinkami. Wszak mamy karnawał! 

więcej
 
15.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 2

Drugi dzień Ferii w Janowcu był tym razem słoneczny i wyjątkowo radosny.  Od samego rana praca wrzała, jak w sporym mrowisku. Nasza sala zamieniła się znów w pracownię krawiecką i każdy kończył swój fartuszek. Biedna Pani Bożena musiała poszukać zmiennika do maszyny, bo nie nadążała z szyciem ;) A kiedy w brzuszkach zaczęło burczeć i przyszedł czas na drugie śniadanie, na stół wwędrowały gofry. Każdy smakosz wie, że im więcej dodatków tym lepiej, więc rumiane serduszka uginały się od nadmiaru bitej śmietany, owoców, dżemu i innych pyszności. 

więcej
 
14.02.2017 Ferie w Janowcu - Dzień 1

Pierwszy dzień Ferii w Janowcu za nami. I choć za oknami mglisto i pochmurnie na naszej świetlicy było głośno i radośnie. Dziś zaczęliśmy od czegoś smacznego i pożytecznego. Na drugie śniadanie były amerykańskie naleśniki pancake’s z syropem klonowym, pysznym musem owocowym albo jak ktoś lubi, to i takie bez żadnych dodatków. Przy okazji wspólnego posiłku dzieci poznały podstawowe zasady savoir vivre. 

więcej
 
14.02.2017 Zaproszenie - "Walentynki z pizzą w tle"

Zapraszamy do wspólnego pieczenia pizzy na spotkaniu pt."Walentynki z pizzą w tle". Spotykamy się w sobotę, 18-go lutego o godzinie 17-ej. Spotkanie wymaga wkładu finansowego w wysokości 5 zł. Prosimy o potwierdzenie udziału do czwartku, do 16-go lutego. Zgłoszenia prosimy kierować na nr. 601 704 587, p. K. Grabań. Osoby posiadające blaszki do pieczenia pizzy prosimy o wzięcie ich ze sobą.


                                                                                Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
07.02.2017 Komunikat dotyczący Ferii !


Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach podczas ferii zimowych w Janowcu odbędzie się w środę 8 lutego br. o godzinie 18:00 w świetlicy w Janowcu.


Zapraszamy!


Bożena Chodorowska i Barbara Sowa
 

więcej
 
07.02.2017 Ferie w Janowcu 2017

Przedstawiamy program ferii zimowych w Janowcu dla dzieci i młodzieży, przygotowany przez p. sołtys Barbarę Sowę oraz p. Bożenę Chodorowską.

więcej
 
05.02.2017 Teatr społeczny

Z inicjatywy Centrum Kultury w Bardzie, p. Michała Dawidowicza odbyły się, u nas w Janowcu, dwa spotkania związane z teatrem społecznym. Teatr społeczny jest to metoda budowania więzi w społecznościach lokalnych poprzez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym. Rezultatem naszych  działań, działań naszych mieszkańców, ma być przygotowanie i realizacja spektaklu teatralnego opartego o historie ludzi, wydarzenia czy legend związanych z Janowcem. Wspólnie z prowadzącym, uczestnicy naszej społeczności a może i sąsiedzi maja napisać scenariusz, przygotować scenografię, kostiumy i zagrać w spektaklu.
 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>