do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
15.11.2016 Anioły IV edycja

Czas na Anioły


Zapraszamy wszystkich, dorosłych i dzieci, na "aniołowe" warsztaty w dniu 19-go listopada o godzinie 11-ej do świetlicy w Janowcu. Zapraszamy z własnymi pomysłami, z własnym tworzywem, a można i bez. Spróbujemy razem stworzyć niepowtarzalne, dobre Anioły by potem czuwały nad naszymi domami.


                                                          Grupa Odnowy Wsi
 

więcej
 
15.11.2016 Święto Niepodległości 2016

W piątek, 11 listopada br. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Z tej okazji w rokrocznie organizowanym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, rodziny i zaproszeni goście. W programie artystycznym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o treści patriotycznej. 

więcej
 
15.11.2016 Turyści w Janowcu

11-go listopada gościliśmy w Janowcu trzydziestoosobową, w różnym wieku, grupę pieszych turystów z Bystrzycy. Na plecaku przewodnika grupy powiewała polska flaga, a wielu uczestników miało rozety w barwach narodowych. Większość uczestników nie wiedziała wcześniej o istnieniu Janowca, a zaskoczył pozytywnie. Zwiedzili sztolnię Hermannloch i osuwisko. Niestety zabrakło czasu na zamieszkałą część Janowca z kamieniołomem, strumieniem między skałami, obrazem Matki Boskiej Uśmiechniętej itd.


Zapraszamy ponownie!
 

więcej
 
06.11.2016 Janowiec coraz piękniejszy

W sobotę 5 listopada dosadziliśmy wzdłuż boiska, prawie 40 krzewów ozdobnych m. in. lilaki, żylistki, pęcherzyce, krzewuszki. Życzymy im, by się u nas zadomowiły i z każdą nową wiosną były piękniejsze. Stało się to dzięki naszym mieszkańcom: pp Małgorzacie Koszałko, Monice Maślak, Aleksandrze Piotrowskiej, pp Piotrowi Kociołowiczowi, Józefowi Koszałko, Andrzejowi Prostko, Janowi Sobczykowi oraz Krystianowi Krzysztofiakowi i małemu Bartkowi Synowieckiemu. Janowiec ma wielkie szczęście, bo ma grupę oddanych sobie mieszkańców którzy chcą i starają się by był coraz piękniejszy. Wielkie dzięki im za to. Mam nadzieję, że przy następnych pracach kolejni mieszkańcy do nas dołączą.

 

więcej
 
25.10.2016 Zmiany w Grupie Odnowy Wsi

Minął ponad miesiąc od zebrania wiejskiego i do dziś nie ma na stronie internetowej protokołu. Oprócz spraw związanych z podziałem funduszu sołeckiego na 2017 r. było przedstawione sprawozdanie z działalności Grupy Odnowy Wsi oraz wprowadzono zmiany personalne w jej składzie. Wszystkie takie zmiany są przyjmowane uchwałą zebrania wiejskiego. Ze składu Grupy Odnowy Wsi sołectwa Janowiec, ze względu na brak działalności, odwołano p. Jolantę Nowacką i p. Dawida Krzysztofiaka. W skład Grupy powołano p. Agnieszkę Kornaś, p. Małgorzatę Koszałka i p. Joannę Tofel. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej miejscowości do pomocy i współpracy. Razem możemy więcej i lepiej.
                                              

więcej
 
16.10.2016 Wyjazd do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu

"po wojnie 
 teraz będzie pokój
 to będzie
 miasto równych ludzi

 

 nie niemieckie
 nie polskie
 nie żydowskie
 nie rosyjskie
 nie ukraińskie

 

 miasto bez podziałów
 miasto bez pieniędzy
 bez biednych i bogatych
 miasto bez nienawiści ..."

 

Spektakl "Liżę twoje serce" to była dla nas, uczestników wyjazdu, kolejna uczta duchowa zmuszająca do przemyśleń i pełna nadziei, że świat może  być bez nienawiści. Dziękujemy Centrum Kultury w Bardzie za udostępnienie nam środka transportu, a p. Andrzejowi Witkowi za bezpieczną podróż.

 

więcej
 
24.09.2016 Kongres Geologiczny

W dniu 18 września 2016 r. odbyła się wycieczka terenowa w ramach konferencji „III Kongres Geologiczny” na teren osuwiska w Janowcu koło Barda. Wycieczka terenowa dotyczyła osuwisk w Sudetach i jednym z punktów wycieczkowych było stanowisko w Janowcu. Zespół wrocławski (K. Urbański, P. Różański, B. Ćmielewski) omówił morfologię, dynamikę i warunki geologiczne na obszarze osuwiska i w rejonie do niego bezpośrednio przylegającym. 

więcej
 
24.09.2016 Konkurs „Aktywne Sołectwo”

W ubiegłą niedzielę 18-go września, podczas Prezentacji Gospodarczych w Ząbkowicach Śl. nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Aktywne Sołectwo”. W konkursie wzięło udział 12 sołectw powiatu Ząbkowickiego. Janowiec znalazł się w grupie wyróżnionych. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Stoszowice, drugie sołectwo Mąkolno, trzecie sołectwo Ciepłowody. Ubolewamy, że nie udostępniono informacji dotyczącej ilości otrzymanych punktów przez poszczególne sołectwa.

więcej
 
15.09.2016 „Goście znad Nysy"- O naszej wizycie w Janowcu nad Wisłą

W najnowszym numerze Gazety Janowieckiej w artykule pt. "Goście znad Nysy" (str. 7) przeczytać można o naszej wizycie w Janowcu nad Wisłą. 

 

Goście znad Nysy

 

Przyjechali do nas pierwszego czerwca w odwiedziny bardzo mili goście i zapraszają do siebie, do Janowca nad Nysą Kłodzką! Co nas łączy? Łączy nas nazwa miejscowości. My i oni mieszkamy w Janowcu. My w Janowcu nad Wisłą, oni co prawda na drugim krańcu Polski, ale też w swoim Janowcu, tylko że nad Nysą Kłodzką. A o wycieczce do naszego Janowca, i jak do niej doszło, pisze jej inicjatorka i organizatorka p. Katarzyna Grabań.

więcej
 
09.09.2016 Zebranie Wiejskie – Fundusz Sołecki 2017

Sołtys zaprasza wszystkich mieszkańców na Zebranie Wiejskie w dniu 13-go września (wtorek) o godzinie 17-ej. Głównym tematem zebrania będzie uchwalenie funduszu sołeckiego na 2017. W związku z powyższym prosimy o niezawodne przybycie !!!

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>