do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
06.09.2016 Dożynki parafialne

Plon niesiemy plon, urodzajny plon.
Żeby chleba było więcej, żeby radość, żeby szczęście
Weszły w każdy dom, plon niesiemy plon.
Przynosimy plon w nasz ojczysty dom
Szczerozłote nasze kłosy, będzie chleba u nas dosyć
Aż do drugich żniw.


Dziękujemy tym wszystkim, którzy współdziałali przy tworzeniu wieńca dożynkowego, p. Halinie Bocan, p. Mirosławie Prostko, p. Małgorzacie Koszałko, p. Barbarze Sowie. Szczególne podziękowania za twórczy wkład należą się p. Oli Piotrowskiej i p. Monice Maślak. 

więcej
 
30.08.2016 Zaproszenie do Teatru

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa w dniu 14.10.2016 na najnowszy spektakl Teatru Muzycznego Capitol „Liżę twoje serce” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Scenariusz napisali Tomasz Man i Agnieszka Glińska, muzykę skomponowali Marcin Januszkiewicz i Marcin Obijalski, scenografię i kostiumy zaprojektowała Magdalena Maciejewska.

 

więcej
 
02.08.2016 Rodzinny Bieg Janowiecki już za nami!

30 lipca miała miejsce pierwsza biegowa impreza w naszej wsi – Rodzinny Bieg Janowiecki. Jego uczestnicy pokonali dwie różne trasy: najmłodsze i starsze dzieci bez trudu poradziły sobie z 900 metrową 1,500 metrową trasą prowadzącą od świetlicy do parku nad Nysą a następnie przez dolną część Janowca, natomiast na biegaczy z kategorii Open czekało jeszcze poważniejsze wyzwanie: 4 km bieg przełajowy malowniczą, ale i trudną trasą. Tym bardziej cieszy fakt, że w imprezie wzięło łącznie udział 31 osób w wieku od 6 do 60 lat! W kategorii dzieci startowało 14 zawodników, w kategorii młodzieży 3 zawodników, a w open 15 zawodników. 

więcej
 
24.07.2016 Zapraszamy na „I Janowiecki Bieg Rodzinny”

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu, biegania, rodzinnych aktywności do udziału w I Janowieckim Biegu Rodzinnym. Spo­ty­kamy się 30 li­pca  o godzinie 16:00 przy świetlicy w Janowcu. Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców, całe rodziny i gości. W naszej zabawie nie ważny jest czas pokonania dystansu a sam udział i aktywny wypoczynek. 

więcej
 
24.07.2016 Prezentacja z wycieczki do Janowca nad Wisłą

W ubiegłą sobotę 16-go lipca spotkaliśmy się by przekazać wrażenia z wycieczki do Janowca nad Wisłą i nie tylko. Niestety, zainteresowanie naszych mieszkańców tym tematem było znikome. Może i dobrze, bo jakość prezentowanych na "ekranie" zdjęć była byle jaka. Przepraszamy, ale tylko część była w tym naszej winy. 

więcej
 
13.06.2016 O wycieczce do Janowca nad Wisłą

O wycieczce po wycieczce do Janowca nad Wisłą i nie tylko, opowiemy na spotkaniu w dniu 16-go lipca o godzinie 18-ej w świetlicy w Janowcu. Będzie dużo zdjęć i ciekawych opowieści.

więcej
 
06.07.2016 Dzień Rodziny w Janowcu

W dniu 3 lipca 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Janowcu świętowaliśmy Dzień Rodziny zorganizowany przez sołtysa p. Barbarę Sowę. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny dla wszystkich zebranych gości. Były pięknie recytowane wiersze i wzruszające piosenki. Zadowoleni rodzice nagrodzili oklaskami swoje pociechy. Po programie artystycznym był czas na słodki poczęstunek dla rodziców i dzieci. 

więcej
 
28.06.2016 Noc Świętojańska w Janowcu

Gdy słońce Raka zagrzewa,

A słowik więcej nie śpiewa,

Sobótkę, jako czas niesie,

Zapalono w Janowieckim Lesie.

 

W sobotę, 18-go czerwca spotkaliśmy się przy świetlicy, świątecznie przystrojeni z wiankami małymi, dużymi, skromnymi i bogatymi w kwiecie i ruszyliśmy nad rzekę, gdzie już „ognie napalono”.
 

więcej
 
26.06.2016 Tropem tajemnic historii

W minioną sobotę, 25 czerwca  miałem niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce po Bardzie tropem tajemnic historii. Była to ekstremalna jazda po miejscach niedostępnych, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Wycieczka nie była łatwa i na pewno nie dało się na niej odpocząć fizycznie, ale za to dostarczyła ogromnej ilości wrażeń i pozostawiła ogromną satysfakcję. Nie ukrywam, że liczę na więcej takich wypraw. Bo im więcej się poznaje, tym większy jest głód poznawania.

więcej
 
12.06.2016 Zaproszenie na Noc Świętojańską

Zapraszamy do udziału w biesiadzie z okazji obchodów Nocy Świętojańskiej. Rozpoczynamy korowodem spod świetlicy w dniu 18-go czerwca o godzinie 17-ej. My ,mieszkańcy, pokażmy, że potrafimy być razem w korowodzie i usiąść razem przy ognisku, że Janowiec to nasza wspólna sprawa. Niech każdy ma wianek lub łódkę, a może i strój "na ludowo".

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>