do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
26.06.2016 Tropem tajemnic historii

W minioną sobotę, 25 czerwca  miałem niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce po Bardzie tropem tajemnic historii. Była to ekstremalna jazda po miejscach niedostępnych, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Wycieczka nie była łatwa i na pewno nie dało się na niej odpocząć fizycznie, ale za to dostarczyła ogromnej ilości wrażeń i pozostawiła ogromną satysfakcję. Nie ukrywam, że liczę na więcej takich wypraw. Bo im więcej się poznaje, tym większy jest głód poznawania.

więcej
 
12.06.2016 Zaproszenie na Noc Świętojańską

Zapraszamy do udziału w biesiadzie z okazji obchodów Nocy Świętojańskiej. Rozpoczynamy korowodem spod świetlicy w dniu 18-go czerwca o godzinie 17-ej. My ,mieszkańcy, pokażmy, że potrafimy być razem w korowodzie i usiąść razem przy ognisku, że Janowiec to nasza wspólna sprawa. Niech każdy ma wianek lub łódkę, a może i strój "na ludowo".

więcej
 
05.06.2016 Wycieczka do Janowca nad Wisłą

"Piękna nasza Polska cała..., tak możemy najkrócej podsumować naszą wycieczkę, a zwiedziliśmy Baranów Sandomierski, Krzyżtopór, Janowiec, Kazimierz Dolny, Puławy, Sandomierz, Kurozwęki. Był to nie tylko czas zwiedzania, ale i czas mile, wspólnie spędzonych dni. Jednak najciekawszym punktem wycieczki była wizyta w Janowcu nad Wisłą, którą planowaliśmy już od dawna. Janowiec to piękna, cicha i spokojna miejscowość z ciekawą zabudową. 

więcej
 
18.05.2016 Prezenty dla mam

Zbliża się Dzień Matki. W związku z tym świętem zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia plastyczne w dniu 21-go maja o godzinie 10-ej, do świetlicy wiejskiej.

 

Temat zajęć: prezenty dla mam.
 

więcej
 
02.05.2016 Sportowa majówka

Grupa dzieci z Janowca wygrała II edycję Turnieju Drużyn Sołeckich. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: Janowiec, Dzbanów, Bardo, Opolnica, Brzeźnica i Grochowa. Podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe i  i grali w nich systemem każdy z każdym. W grupie młodszej znalazł się Janowiec, Bardo i Dzbanów. 

więcej
 
26.04.2016 Nowy witacz w Janowcu

Co roku na Nysie Kłodzkiej, na szlaku kajakowym Bystrzyca Kłodzka – Kłodzko – Bardo – Paczków – Otmuchów - Nysa odbywają się ogólnopolskie spływy kajakowe. Coraz liczniej pojawiają się na rzece indywidualni miłośnicy kajakarstwa. Wszyscy, którzy miną Bardo przepływają obok Janowca, zostawiając go po prawej stronie, często nie wiedząc o tym. Od kilku dni czeka na nich tablica "JANOWIEC WITA", a w domyśle - zaprasza. 

 

więcej
 
14.04.2016 Ja i moje hobby – zapraszamy wszystkich mieszkańców do nowego projektu!

Pod adresem www.jaimojehobby.wordpress.com znajdziecie Państwo galerię pasji, artystycznych działań, różnego rodzaju hobby, kolekcji i sposobów spędzania wolnego czasu i realizowania siebie! Kilkoro mieszkańców już pokazało kawałek siebie, to, co zazwyczaj trzymamy w przysłowiowej „szufladzie” i pokazujemy tylko znajomym i rodzinie. Zapraszamy do dzielenia się swoimi pomysłami i zainteresowaniami. 

 

więcej
 
11.04.2016 Spotkanie poświęcone czarownicom

 W sobotę, w świetlicy wiejskiej w Janowcu,  odbył się wykład pod tytułem „Czarownice - nie tylko w bajkach”. Na spotkanie poświęcone czarownicą przybyła liczna grupa osób zainteresowanych tą tematyką. Spotkanie rozpoczęła p. Katarzyna Grabań serdecznie witając zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: burmistrza Barda p. Krzysztof Żegański i nowy dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Bardzie p. Michał Dawidowicz. 

więcej
 
04.04.2016 Zaproszenie na wykład

Tajemnicze, przerażające, budzące respekt i strach. Potrafiły pomóc, uleczyć, doradzić przy podejmowaniu decyzji. Czarownice. Jakie były i jakie są dziś? Zapraszamy na wykład p. Agnieszki Kornaś pod tytułem "Czarownice - nie tylko w bajkach" który odbędzie się 9-go kwietnia 2016 roku o godzinie 15:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
25.03.2016 Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najszczersze życzenia wiary, nadziei i miłości. Oby nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, a nadchodząca wreszcie wiosna wypełniła słońcem nasze życie.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>