do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
25.10.2016 Zmiany w Grupie Odnowy Wsi

Minął ponad miesiąc od zebrania wiejskiego i do dziś nie ma na stronie internetowej protokołu. Oprócz spraw związanych z podziałem funduszu sołeckiego na 2017 r. było przedstawione sprawozdanie z działalności Grupy Odnowy Wsi oraz wprowadzono zmiany personalne w jej składzie. Wszystkie takie zmiany są przyjmowane uchwałą zebrania wiejskiego. Ze składu Grupy Odnowy Wsi sołectwa Janowiec, ze względu na brak działalności, odwołano p. Jolantę Nowacką i p. Dawida Krzysztofiaka. W skład Grupy powołano p. Agnieszkę Kornaś, p. Małgorzatę Koszałka i p. Joannę Tofel. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej miejscowości do pomocy i współpracy. Razem możemy więcej i lepiej.
                                              

więcej
 
16.10.2016 Wyjazd do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu

"po wojnie 
 teraz będzie pokój
 to będzie
 miasto równych ludzi

 

 nie niemieckie
 nie polskie
 nie żydowskie
 nie rosyjskie
 nie ukraińskie

 

 miasto bez podziałów
 miasto bez pieniędzy
 bez biednych i bogatych
 miasto bez nienawiści ..."

 

Spektakl "Liżę twoje serce" to była dla nas, uczestników wyjazdu, kolejna uczta duchowa zmuszająca do przemyśleń i pełna nadziei, że świat może  być bez nienawiści. Dziękujemy Centrum Kultury w Bardzie za udostępnienie nam środka transportu, a p. Andrzejowi Witkowi za bezpieczną podróż.

 

więcej
 
24.09.2016 Kongres Geologiczny

W dniu 18 września 2016 r. odbyła się wycieczka terenowa w ramach konferencji „III Kongres Geologiczny” na teren osuwiska w Janowcu koło Barda. Wycieczka terenowa dotyczyła osuwisk w Sudetach i jednym z punktów wycieczkowych było stanowisko w Janowcu. Zespół wrocławski (K. Urbański, P. Różański, B. Ćmielewski) omówił morfologię, dynamikę i warunki geologiczne na obszarze osuwiska i w rejonie do niego bezpośrednio przylegającym. 

więcej
 
24.09.2016 Konkurs „Aktywne Sołectwo”

W ubiegłą niedzielę 18-go września, podczas Prezentacji Gospodarczych w Ząbkowicach Śl. nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Aktywne Sołectwo”. W konkursie wzięło udział 12 sołectw powiatu Ząbkowickiego. Janowiec znalazł się w grupie wyróżnionych. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Stoszowice, drugie sołectwo Mąkolno, trzecie sołectwo Ciepłowody. Ubolewamy, że nie udostępniono informacji dotyczącej ilości otrzymanych punktów przez poszczególne sołectwa.

więcej
 
15.09.2016 „Goście znad Nysy"- O naszej wizycie w Janowcu nad Wisłą

W najnowszym numerze Gazety Janowieckiej w artykule pt. "Goście znad Nysy" (str. 7) przeczytać można o naszej wizycie w Janowcu nad Wisłą. 

 

Goście znad Nysy

 

Przyjechali do nas pierwszego czerwca w odwiedziny bardzo mili goście i zapraszają do siebie, do Janowca nad Nysą Kłodzką! Co nas łączy? Łączy nas nazwa miejscowości. My i oni mieszkamy w Janowcu. My w Janowcu nad Wisłą, oni co prawda na drugim krańcu Polski, ale też w swoim Janowcu, tylko że nad Nysą Kłodzką. A o wycieczce do naszego Janowca, i jak do niej doszło, pisze jej inicjatorka i organizatorka p. Katarzyna Grabań.

więcej
 
09.09.2016 Zebranie Wiejskie – Fundusz Sołecki 2017

Sołtys zaprasza wszystkich mieszkańców na Zebranie Wiejskie w dniu 13-go września (wtorek) o godzinie 17-ej. Głównym tematem zebrania będzie uchwalenie funduszu sołeckiego na 2017. W związku z powyższym prosimy o niezawodne przybycie !!!

więcej
 
06.09.2016 Dożynki parafialne

Plon niesiemy plon, urodzajny plon.
Żeby chleba było więcej, żeby radość, żeby szczęście
Weszły w każdy dom, plon niesiemy plon.
Przynosimy plon w nasz ojczysty dom
Szczerozłote nasze kłosy, będzie chleba u nas dosyć
Aż do drugich żniw.


Dziękujemy tym wszystkim, którzy współdziałali przy tworzeniu wieńca dożynkowego, p. Halinie Bocan, p. Mirosławie Prostko, p. Małgorzacie Koszałko, p. Barbarze Sowie. Szczególne podziękowania za twórczy wkład należą się p. Oli Piotrowskiej i p. Monice Maślak. 

więcej
 
30.08.2016 Zaproszenie do Teatru

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa w dniu 14.10.2016 na najnowszy spektakl Teatru Muzycznego Capitol „Liżę twoje serce” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Scenariusz napisali Tomasz Man i Agnieszka Glińska, muzykę skomponowali Marcin Januszkiewicz i Marcin Obijalski, scenografię i kostiumy zaprojektowała Magdalena Maciejewska.

 

więcej
 
02.08.2016 Rodzinny Bieg Janowiecki już za nami!

30 lipca miała miejsce pierwsza biegowa impreza w naszej wsi – Rodzinny Bieg Janowiecki. Jego uczestnicy pokonali dwie różne trasy: najmłodsze i starsze dzieci bez trudu poradziły sobie z 900 metrową 1,500 metrową trasą prowadzącą od świetlicy do parku nad Nysą a następnie przez dolną część Janowca, natomiast na biegaczy z kategorii Open czekało jeszcze poważniejsze wyzwanie: 4 km bieg przełajowy malowniczą, ale i trudną trasą. Tym bardziej cieszy fakt, że w imprezie wzięło łącznie udział 31 osób w wieku od 6 do 60 lat! W kategorii dzieci startowało 14 zawodników, w kategorii młodzieży 3 zawodników, a w open 15 zawodników. 

więcej
 
24.07.2016 Zapraszamy na „I Janowiecki Bieg Rodzinny”

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu, biegania, rodzinnych aktywności do udziału w I Janowieckim Biegu Rodzinnym. Spo­ty­kamy się 30 li­pca  o godzinie 16:00 przy świetlicy w Janowcu. Do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców, całe rodziny i gości. W naszej zabawie nie ważny jest czas pokonania dystansu a sam udział i aktywny wypoczynek. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>