do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
16.07.2017 Noc Świętojańska

1-go lipca Janowiec obchodził u siebie Noc Świętojańską. Jak zwykle była tyrolka, kajaki, profesjonalnie prowadzone zabawy dla dzieci, konkursy: wianków — zwyciężyła Natalka Synowiecka, łódek - zwycięzcą został Bartek Synowiecki. Kwiat paproci w kategorii dzieci znalazła Weronika Sowa, a w kategorii dorosłych Władysława Sobczyk i Jola Nowacka. Jak podzielą się niepodzielną nagrodą? Były pochodnie wzdłuż brzegu, kajaki z pochodniami, tratwa — ognisko i Piosenka o Janowcu. Oczywiście było ognisko i grill. A czego i kogo nie było? Nie było mieszkańców Janowca — tylko garstka i nie było wspólnego biesiadowania. Stajemy się coraz bardziej zamknięci, izolujemy się od własnej, najbliższej społeczności. I co dalej? Czy dzięki temu będziemy szczęśliwsi?

 

więcej
 
04.07.2017 Witacz

Dziękujemy p. Tadeuszowi Piotrowskiemu za wykonanie nowej płaskorzeźby z pasterzem, zdobiącej nasz witacz. Poprzednia została SKRADZIONA. Jeżeli ktokolwiek coś wie na ten temat, proszony jest o przekazanie informacji nam lub policji.

więcej
 
29.06.2017 Zapraszamy na Noc Świętojańską

Zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie Nocy Świętojańskiej. Rozpoczynamy korowodem spod świetlicy w dniu 1-go lipca o godzinie 17-ej. My ,mieszkańcy, pokażmy, że potrafimy być razem w korowodzie i usiąść razem przy ognisku, że Janowiec to nasza wspólna sprawa. Niech każdy ma wianek lub łódkę, strój w bieli mile widziany. 

więcej
 
13.06.2017 "Spotkanie po latach" - czyli zjazd uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu

10-go czerwca, w świetlicy w Janowcu, spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowcu, która działała w latach 1954-1972. Było to, po wielu latach od zakończenia działalności tej szkoły, pierwsze, tak duże spotkanie. Pierwszym i długoletnim, do 1970 r. nauczycielem i kierownikiem szkoły była p. Stefania Smolska, a po jej przejściu na emeryturę, uczyła p. Kazimiera Sojowa. Szkoła, była szkołą czteroklasową o klasach łączonych. Pani Stefania Smolska była nauczycielem, o którym wszyscy byli uczniowie mówią z ogromnym sentymentem. To ona miała w kieszeni cukierki dla dzieci, piekła dla nich jabłka. Dla zapominalskich były zeszyty, zatemperowane ołówki i kredki.

 

więcej
 
30.05.2017 Ruszyły zapisy na II Janowiecki Bieg Rodzinny

Miło jest nam zaprosić wszystkich miłośników biegania na II Janowiecki Bieg Rodzinny, który odbędzie się 29 lipca 2017 roku w Janowcu. Zapisy mieszkańców na bieg przyjmowane są do 15 czerwca 2017 poprzez przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: solectwojanowiec@gmail.com (wg wzoru: imię, nazwisko, rok urodzenia, bieg na 5 km lub 1,2 km).

więcej
 
07.05.2017 Zaproszenie "Zjazd absolwentów"

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu. Miło nam będzie , jeżeli przybycie Państwo z osobą towarzyszącą. Mamy nadzieję, że Państwo zaszczycą nas swoją obecnością i będziemy wspominać naszą niezapomnianą nauczycielkę, p. Stefanię Smolską i szkolne czasy. Powspominamy co nas cieszyło, co nas bawiło. Cieszymy się na wspólne spotkanie-naszą podróż sentymentalną.

 

więcej
 
18.04.2017 Jarmark Wielkanocny w Bardzie

Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Bardzie, jak co roku, odbył się konkurs palm przygotowanych na Niedzielę Palmową. Palmy oceniane były w różnych kategoriach: palm tradycyjnych, najwyższych, grupowych, oryginalnych, rodzinnych i indywidualnych. W tym roku również Grupa Odnowy Wsi z Janowca wykonała i zgłosiła w kategorii grupowej swoją niemal trzymetrową palmę wykonaną z trzciny, suszek, ziół, bazi, bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły. 

więcej
 
14.04.2017 Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy życzenia pełne słońca i radości. Niech spełnią się wszystkie marzenia, troski na dobre odejdą wraz z zimą, a nadzieja na lepsze jutro niech wypełni najbliższy czas. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia życzy Grupa Odnowy Wsi.

 

więcej
 
06.04.2017 Bezpiecznie i zdrowo

Z przykrością informuję, że nasz wniosek o dofinansowanie działań w projekcie „Bezpiecznie i zdrowo” został nisko oceniony i nieprzyjęty do realizacji. Wielka szkoda, bo program był ciekawy i skorzystałyby trzy wioski, Dzbanów, Laskówka i Janowiec. Z gminy Bardo do realizacji zostały przyjęte wnioski złożone przez Fundację Salamandra i Straż Pożarną w Bardzie.

więcej
 
28.03.2017 Drzewo

Rosło sobie drzewo niezwykłej urody. Każdy, kto widział go pierwszy raz, zwracał na niego uwagę. W jego niszy, a rósł w pobliżu strumyka, mógł znaleźć miejsce nawet św. Jan Nepomucen. Wydawało się, że nie wadzi nikomu. Niestety przyszli ludzie z piłą i ...... Mówili, że zagraża, że spróchniały. Nie zagrażał, nie był spróchniały, a na dodatek był to już marzec. Czas, gdy już nie powinien być zagrożony przez człowieka. Strach pomyśleć co stanie się ze starymi dębami, kto weźmie je w obronę?

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>