do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
30.10.2019 Święto Drzewa w Janowcu !!!

W ubiegłą sobotę ( 26. października) janowiecka  FUNDACJA „Kraina pod Słońcem” i Grupa Odnowy Wsi Janowiec zorganizowała jesienne Święto Drzewa. W programie imprezy nie mogło zabraknąć wyprawy w piękne Góry Bardzkie, aby ciesząc się widokiem drzew w jesiennej szacie,  zdobyć pierwsze dwa górskie szczyty należące do Korony Janowca – naszej kolejnej propozycji turystycznej, obok gry terenowej „Szlakiem Hermannla” i TRiNO „Janowiec – z dala od szosy”. Rajd „w żółtych płomieniach liści…” był pierwszym etapem zdobywania szczytów należących do Korony. Ponad dwudziestu uczestnikom udało się wdrapać najpierw na Suchą, a następnie na Grodową Górkę. Dzięki pięknej pogodzie grupa pod przewodnictwem biegacza górskiego z Janowca, Piotra Kociołowicza, mogła doświadczyć piękna jesiennych Gór Bardzkich. Przeszliśmy  ok. 10 km.

więcej
 
ZEBRANIE WIEJSKIE W SPRAWIE PODZIAŁU ŚRODKÓW FUNDUSZU SOŁECKIEGO

W dniu 23 września 2019r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Janowcu odbędzie się Zebranie Wiejskie w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2020.

więcej
 
Zaproszenie do udziału w Narodowym Czytaniu

Serdecznie zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu. fragmentów "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego,. które odbędzie się 7 września 2019r. w Agroturystyka "Dom Pod Słońcem"

więcej
 
Janowiecka Noc Świętojańska już za nami!

Tradycyjnie jak co rok mieszkańcy naszej wsi świętowali obchody Nocy Świętojańskiej, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Janowca. Wydarzeniu towarzyszły występy lokalnej grupy dzieci i młodzieży oraz cudowni niepełnosprawni z Teatru Ruch, którzy pod opieką p. Marzeny Łukasik swoim występem w rytmie miłości wzruszyli licznie przybyłych widzów. Za co serdecznie dziękujemy. 

więcej
 
OSUWISKO W JANOWCU I NOC KUPAŁY W CZASIE II WEEKENDU Z GEOPARKIEM PRZEDGÓRZE SUDECKIE

W sobotę 22. czerwca 2019r. Janowiec znowu zatętnił turystycznym życiem. Tym razem ta mała wieś w Górach Bardzkich stała się centrum turystycznym  i nie lada atrakcją dla rzeszy gości, którzy przybyli na II WEEKEND w GEOPARKU PRZEDGÓRZE SUDECKIE.

 

więcej
 
Zapraszamy na Janowiecką Noc Świętojańską

W sobotę 29 czerwca o godz. 17.00 w Janowcu rozpoczną się obchody Nocy Świętojańskiej (zwanej w różnych częściach Polski także Nocą Kupały, Sobótką, Palinocką). 

więcej
 
Janowiec w Geoparku 2019 - Zaproszenie

Zapraszamy na II Weekend w Geoparku Przedgórza Sudeckiego dnia 22.06.2019 r.

Wycieczka krajoznawcza z warsztatami: ekologicznym, geologicznym i artystycznym i spływem pontonowym z Barda do Janowca.

więcej
 
Zaproszenie na Majówkę!

Rada Sołecka wsi Janowiec serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców w dniu 11.05.2019r. o godzinie 14:00 na majówkę połączoną z pracami porządkowymi na terenie, i w obrębie świetlicy wiejskiej.

więcej
 
23 kwietnia 2019 r. W pałacu królewny holenderskiej

Kolejną atrakcją dla pań z Janowca biorących udział w projekcie „Trzy żywioły kobiety” finansowanym przez Fundacja ORLEN - DAR SERCA, była wizyta w Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Choć ten imponujący zabytek z XIX wieku jest położony zaledwie 12 kilometrów od naszej wsi, wiele z naszych seniorek jeszcze nigdy w nim nie było!

więcej
 
Zaproszenie na spotkanie

W dniu 25-go kwietnia, o godzinie 18-ej, w świetlicy wiejskiej w Janowcu z udziałem p. Burmistrza odbędzie się, w związku z koniecznością aktualizacji strategii rozwoju Janowca, spotkanie Grupy Odnowy Wsi Sołectwa Janowiec.

 

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>