do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
29.12.2013 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Koncert Noworoczny oraz wspólne śpiewanie kolęd, który odbędzie się dnia 5 stycznia 2014 o godzinie 16 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

 
22.12.2013 ANIOŁY ZAWITAŁY DO JANOWCA

Do Janowca przyleciały anioły, z każdym dniem jest ich coraz więcej. Rozsiadły się to tu, to tam w oknach naszych domów, podwórkach i na płotach. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili do siebie te postacie z parą świetlistych skrzydeł, lub te wyglądające inaczej, po roboczemu-w normalnych ubraniach.

więcej
 
20.12.1013 Życzenia świąteczne dla Mieszkańców

Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca wraz z najlepszymi życzeniami Świąteczymi i Noworocznymi dedykujemy piękny i mądry wiersz ks. Jana Twardowskiego

 

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko się nam rozplatało,

węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy

porozkręcały jak supełki,

własne ambicje i urazy

zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze

pozamieniały się w owieczki,

a w oczach mądre łzy stanęły

jak na choince barwnej świeczki.

 

                                                Sołtys,Rada Sołecka i Grupa Odnowy Wsi
  

 
15.12.2013 Trwają prace na osuwisku w Janowcu

Rozpoczęły się wiercenia na osuwisku w Janowcu-zgodnie z projektem robót geologicznych wykonanym przez Państwowy instytut Geologiczny we Wrocławiu zakres prac obejmuje wykonanie:
dwóch otworów wiertniczych/piezometrów/ o głębokości 20m,
jednego otworu rdzeniowanego o głębokości 20m.

 

więcej
 
11.12.2013 ANIOŁY W JANOWCU !!!

ZAPRASZAMY mieszkańców Janowca do  zabawy w ANIOŁY W JANOWCU !!!
Prosimy o wykonanie i umieszczenie w obrębie swoich posesji np. przy ogrodzeniach aniołów. Wierzymy w pomysłowość i kunszt naszych mieszkańców. Wiemy, że z tą liczną gromadą ANIOŁÓW spłynie na Janowiec spokój, zgoda, dostatek i atmosfera radości.


                                                                  Grupa Odnowy Wsi Janowiec

 
10.12.2013 Rozstrzygnięcie konkursu Piękna wieś dolnośląska 2013

W konkursie Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska w kategorii "Najpiękniejsza wieś" udział zgłosiło 16 wsi, między innymi Brzeźnica, w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi"-16 projektów. Wieś Brzeźnica uzyskała 81,3pkt/maksymalna ilość punktów-125/,natomiast wieś Janowiec uzyskała 109,7pkt/maksymalna ilość 120pkt/, co dało nam 7 miejsce, a wieś Radwanice, która zajęła I miejsce uzyskała 116,8 pkt. Tak niewiele nam zabrakło, a jednak tak dużo.

 
08.12.2013 Mikołaj w Janowcu

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze,w Janowcu pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Powyższy wieczór upłyną w miłej atmosferze, czego dowodem są zamieszczone fotografie.

więcej
 
15.11.2013 50 lat minęło jak jeden dzień…

11 par małżeńskich z terenu Gminy Bardo 14 listopada uroczyście obchodziło swoje Złote Gody. Na uroczystość zaproszeni, wraz z rodzinami i przyjaciółmi, zostali państwo Stanisława i Stanisław Chmielowie, Czesława i Zdzisław Finokietowie, Katarzyna i Czesław Grabaniowie, Marianna i Stanisław Gerentowie, Zofia i Stanisław Gniadkowie, Halina i Antoni Golcowie, Rufina i Tadeusz Pyziakowie, Helena i Zygmunt Rubaszowie, Halina i Julian Sałapatkowie, Danuta i Tadeusz Zielińscy oraz Weronika i Karol Żabówka – obchodzący Złote Gody oraz Państwo Stanisława i Stanisław Mikitowie obchodzący Diamentowe Gody.

więcej
 
11.11.2013 Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz imprez, obchodzonych w Janowcu . Uroczystość rozpoczęła się od występu najmłodszych mieszkańców .Dzieci w ciepłym montażu słowno-muzycznym przekazali nam swoje pojmowanie miłości do Polski i w pełni zasłużyli na burzę braw, jaka zagrzmiała po występie. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście  oraz mieszkańcy wsi Janowiec.

 

 

więcej
 
01.11.2013 Zapraszamy do Janowca

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Janowca na uroczystość "Dnia Niepodległości", która odbędzie się dnia 09.11.2013 o godz 16.00 (sobota) w świetlicy wiejskiej w Janowcu .                                                                                                                            Sołtys i Młodzież                                                                                                                                               

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>