do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
29.11.2014 Porozumienie o Współpracy

W dniu 28.10.2014 zostało zawarte trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy : 

 


Nadleśnictwem Bardo Śląskie,
Urzędem Gminy Bardo,
Grupą Odnowy Wsi Janowiec

 

więcej
 
23.11.2014 Anioły II edycja

Anioły schodziły po ścieżce białej, 
schylały się, patrzały, głowy ku sobie zbliżały, 
chwiały ogromnymi, cichymi piórami, 
szemrały szumiącymi szatami 
i stawały bojąc się przestraszyć ciszę, 
która się razem z nimi nad ziemią czekającą kołysze.

                                     Kazimiera Iłłakowiczówna

Zbliża się czas Świąt. W związku z tym, podobnie jak w roku ubiegłym, prosimy mieszkańców Janowca o wykonanie i umieszczenie ANIOŁÓW w oknach, na płotach czy innych miejscach-niech w grudniu do nas zawitają. Z pewnością wraz z nimi spłynie na naszą wioskę radość i spokój, a może staniemy się lepsi?


                                                                        Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
19.11.2014 Wspomnienia

W sobotę 15-go listopada spotkaliśmy się by wspomnieć  mieszkańców naszej wioski, ale tych, których już z nami nie ma. Okazało się, że nie można oddzielić historii zmarłych od żywych, że jest to plątanina dziejów tych co odeszli i tych co pozostali i pamiętają. Pamiętają momenty poważne, humorystyczne, związane z magią - jak to ocalić od zapomnienia? W wydarzeniu tym uczestniczyło niewielu mieszkańców, a szkoda, bo było to jedno z najbardziej miłych, ciepłych spotkań. Odżył we wspomnieniach dawny Janowiec. Spotkania o tym charakterze będą kontynuowane.
                                                                                                 K.G.

więcej
 
11.11.2014 Święto Niepodległości

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

                                                                             Józef Piłsudski

 

11 listopada - dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - to data-symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji w rokrocznie organizowanym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, rodziny i zaproszeni goście, m. in. Starosta Ząbkowicki p. R. Fester, Przewodniczący Rady Miejskiej p. D. Prostko, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p. Piojda oraz kandydaci na radnych w nowej kadencji.

więcej
 
09.11.2014 Zaproszenie na Wieczór Wspomnień

Serdecznie zapraszamy na Wieczór Wspomnień o naszych zmarłych mieszkańcach Janowca w dniu 15-go listopada o godzinie 18-ej.

Spotkanie będzie swoistą podróżą w czasie, przywołującą wspomnienia chwil, utrwalonych już tylko w kronikach i na fotografiach. Prosimy, jeśli to możliwe o przyniesienie ze sobą rodzinnych zdjęć. Zachowajmy pamięć o wszystkich i przekażmy ją następnym pokoleniom. Zapraszamy również dzieci i młodzież - przyjdźcie z rodzicami i dziadkami.


                                                                    Grupa Odnowy Wsi i Sołtys

 

więcej
 
08.11.2014 Zaproszenie na uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Janowca oraz gości na uroczystość patriotyczną, upamiętniającą rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Uroczystość odbędzie się w dniu 11 listopada 2014 roku  o godz. 15:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
29.10.2014 Reaktywowanie tradycji górniczych w Janowcu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

26-go października w niedzielne słoneczne popołudnie spotkaliśmy się z powodu inauguracji dwóch ważnych dla naszej miejscowości działań pod wspólnym tytułem " JANOWIEC WART ZOBACZENIA " :


 a] Zwiedzamy Janowiec indywidualnie lub w grupach z questem w ręku - przewodnikiem,
 b] Wracamy po wiekach do tradycji górniczych.

 

więcej
 
19.10.2014 Nowe tablice w Janowcu

W ostatnich dniach Janowiec, dzięki staraniom Grupy Odnowy Wsi oraz pomocy Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów, wzbogacił się o kolejne tablice informacyjne : Sztolnia Hermannloch, Kopalnia Gőttliche Gabe, Kopalnia Gőttliche Glück, O diable z Janowca oraz o drogowskaz - "sztolnia Hermannloch, osuwisko, Kurzyniec".

więcej
 
18.10.2014 Reaktywowanie tradycji górniczych w Janowcu

Grupa Odnowy Wsi, Sołectwo Janowiec i Europejskie Stowarzyszenie Ekologów zapraszają w dniu 26-go października o godz. 14.30 na spotkanie związane z poznawaniem Janowca i powrotem do tradycji górniczych. Spotkanie wpisuje się w program Festiwalu Nauki. Miejsce spotkania - zbiórki : świetlica w Janowcu.

więcej
 
08.10.2014 Środki z Funduszu Sołeckiego podzielone !

W dniu 16.09.2014 r. odbyło się spotkanie Grupy Odnowy Wsi poświęcone podziałowi funduszu sołeckiego na 2015 r, który wynosi 8641,92zł.
Przedstawiono szereg zadań i potrzeb takich, jak:

  •   nagłośnienie świetlicy,
  •   ogrodzenie placu zabaw,
  •   laptop,
  •   duży namiot 5x10,
  •   ogrodzenie nad strumykiem, obok dawnej świetlicy,
  •   zagospodarowanie boiska,
  •   spotkania integracyjne.
więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>