do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
10.04.2014 SOŁECTWA@ W SIECI - KONKURS

Janowiec bierze udział w konkursie zatytułowanym "Sołectw@ w sieci". Jest to konkurs na najlepszą wiejską stronę internetową.

 

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby, które są autorami wiejskich stron internetowych, czyli stron sołectw lub wsi. Projekty można realizować i zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

Administratorzy z całej Polski mogą do 20 kwietnia zgłaszać swoje wiejskie strony internetowe wyłącznie poprzez formularz on-line zamieszczony na stronie www.konkurs.kss.org.pl/

 
31.03.2014 ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW JANOWCA

Szanowni Państwo.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże zebrać opinie mieszkańców odnośnie potrzeb i oczekiwań dotyczących ważnych dla nas spraw. W najbliższych dniach dostaniemy do wypełnienia ankietę, należy w niej odpowiedzieć na 9 pytań. Ankieta jest anonimowa,wypełnioną ankietę wrzucimy do specjalnie przygotowanej urny. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny, dlatego prosimy o jej wypełnienie.

więcej
 
30.03.2014 Pożegnanie zimy w Janowcu

„Marzanno, Marzanno, Ty ze słomy panno, koleżanko zimy dzisiaj Cię spalimy. Dzisiaj Cię żegnamy a wiosnę witamy!

 

W dniu 22 marca,najmłodsi mieszkańcy Janowca pożegnały zimę (która w tym roku była wyjątkowo dla nas łagodna), a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Dzieci z Marzanną przemaszerowały przez wieś krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Pierwszy dzień wiosny zakończył się nad brzegiem Nysy gdzie nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie Marzanny. 

więcej
 
23.03.2014 Seniorzy W Akcji

 Fundacja Polsko Amerykańska ogłosiła kolejny nabór wniosków w konkursie ogólnopolskim "SENIORZY W AKCJI". Stawką jest dofinansowanie projektu w granicach 6-12000zł. Po raz pierwszy zgłosiliśmy nasz udział w tym konkursie.Wniosek dotyczy opracowania powojennej historii Janowca.Złożyliśmy list intencyjny-jest to pierwszy etap. Czekamy na ewentualne zakwalifikowanie się do dalszej części konkursu. Wnioskodawcami są K.Grabań i P.Kociołowicz.

 
08.03.2014 Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Kobiet - dużo uśmiechu każdego dnia,radości, szczęścia i pomyślności w życiu osobistym,spełnienia marzeń oraz zadowolenia z przedstawicieli płci przeciwnej.

 
20.02.2014 Sprawozdanie i analiza z realizacji planu krótkoterminowego

 

Program krótkoterminowy Odnowy Wsi Janowiec obejmował nast. zadania


1-organizacja obchodów 750-lecia Janowca we współpracy z gminą, powiatem i innymi instytucjami
2-wspólna praca mieszkańców przy upiększaniu wsi-sadzenie kwiatów, drzew i krzewów oraz pielęgnacja terenów wspólnych
3-renowacja i wyeksponowanie elementów charakterystycznych dla wsi
4-doposażenie świetlicy wiejskiej
5-opracowanie edytorskie i graficzne legend i historii powojennej Janowca.

więcej
 
17.02.2014 Zaproszenie do kina

Zapraszamy dzieci i młodzież spędzającą ferie w Janowcu do zapisów na wyjazd do Cinema 3D w Galerii Twierdza w Kłodzku, który odbędzie się 26 lutego br. Zapisy przyjmowane są do 24 lutego u Pani Sołtys Barbary Sowy. 
UWAGA ! Ilość miejsc ograniczona!!!

 

 
16.02.2014 Walentynki w Janowcu

    „Miłość w jednej chwili potrafi całkowicie odmienić człowieka” tym zdaniem dzieci i młodzież z naszej wsi rozpoczęły walentynkowe spotkanie, które odbyło się 15 lutego o godzinie 1700.Ten magiczny wieczór upłynął przy deklamowanej przez dzieci i młodzież poezji i piosenkach o tematyce miłosnej. 

więcej
 
09.02.2014 Strategia rozwoju sołectwa Janowiec

 

"Nie odziedziczyliśmy świata po naszych rodzicach, lecz pożyczyliśmy go od naszych wnuków"
 

 Szanowni Mieszkańcy

 

 W 2009r została powołana Grupa Odnowy Wsi i opracowano "Strategię rozwoju wsi Janowiec". Na ostatnim spotkaniu Grupy Odnowy Wsi, w połowie stycznia, postanowiliśmy przypomnieć naszym mieszkańcom treści w niej zawarte, przedstawić plany na najbliższy rok. Liczymy oczywiście na wsparcie i współudział w realizacji zamierzeń. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy będą chcieli z nami czynnie współpracować, z różnych powodów, ale nie pozostawajcie obojętni.
Janowiec to nasz wspólny dom,to nasza wspólna sprawa.

więcej
 
27.01.2014 Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Janowcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dzieci przygotowały dla swoich dziadków i babci liczne artystyczne atrakcje wiersze, piosenki, karaoke oraz własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty.

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >> 

 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0