do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
03.02.2016 Ferie w Janowcu - program

Zapraszamy wszystkich, korzystających z ferii zimowych oraz ich rodziców. Zapraszamy także osoby zainteresowane  z sąsiednich sołectw. W środę, 10-go lutego, Centrum Kultury i Biblioteka organizuje wyjazd na basen do Kłodzka. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do Sołtysa. Z tymi, którzy pozostaną na miejscu spotkamy się w świetlicy, jak zwykle o 10-ej.

więcej
 
26.01.2016 Zebranie Grupy Odnowy Wsi - podsumowanie roku

W dniu 25-go stycznia odbyło się spotkanie Grupy Odnowy Wsi Sołectwa Janowiec poświęcone omówieniu działalności w roku ubiegłym i propozycji zorganizowania zajęć w drugim tygodniu ferii zimowych. Został  przedstawiony i omówiony plan zajęć na poszczególne dni. W spotkaniu udział wzięli członkowie Grupy: K. Grabań, P. Kociołowicz, M. Maślak, A. Piotrowska, J.Sobczyk, przedstawiciel Rady Sołeckiej M. Koszałka. W przygotowaniu planu zajęć brali udział pp. A.M. Kornasiowie.

więcej
 
23.12.2015 Życzenia świąteczne

Święta  Bożego Narodzenia to czas radości, życzeń i spotkań w gronie Najbliższych. To czas, kiedy zatrzymujemy się i dzielimy Dobrą Nowiną. Nasze domy wypełnia atmosfera wzajemnej życzliwości, nadziei  i ciepła rodzinnego. Wigilijny opłatek, pachnąca choinka, wspólnie śpiewane kolędy powodują, że bożonarodzeniowy czas przeżywamy w sposób szczególny.

 

 

więcej
 
22.12.2015 Dobre anioły przyleciały do Janowca

Już od 3 lat, przed świętami Bożego Narodzenia, do Janowca zlatują się dobre anioły. Anioły są z nami w każdym momencie naszego życia. Czuwają nad nami, podnoszą na duchu w chwili zwątpienia, inspirują, pomagają. Wszystkim, którzy otworzyli dla nich drzwi swoich domów dziękujemy.

więcej
 
14.12.2015 Zakończenie projektu "Bardo.Szopka"

W niedzielę 13-go grudnia uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu projektu pt. "Bardo.Szopka", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk   "Bardo.Szopka", a  wyreżyserowane przez p. Marzenę Łukasik. 

więcej
 
03.12.2015 Anioły III edycja

Już grudzień. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji "Anioły w Janowcu". Każdy dom ma swego Anioła, a jeśli go jeszcze nie ma, to zaprośmy go do siebie, pokażmy, że jest oczekiwany i mile widziany. Czy mały, czy duży, smutny czy uśmiechnięty - każdy będzie tym oczekiwanym i potrzebnym. Janowiec z Aniołami dzięki uśmiechom i wzajemnej życzliwości będzie bliższy niebu. Niech każdy z nas ma w tym swój udział.
 

więcej
 
30.11.2015 Nasz Cis kandydatem na Drzewo Roku 2016


Nasz Cis został oficjalnie zgłoszony przez Grupę Odnowy Wsi, Radę Sołecką  oraz właścicieli terenu p. Agnieszkę i Marcina Kornaś w ogólnopolskim konkursie  „Drzewo Roku 2016” organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Gaja”.  Konkurs propaguje postawy ochrony przyrody i konieczność dbałości o jej elementy, czyli drzewa. To także doskonała okazja do promocji lokalnej ojczyzny i jej walorów przyrodniczych oraz większej integracji mieszkańców na rzecz lokalnego środowiska.

więcej
 
22.11.2015 To był wspaniały wieczór wspomnień

W sobotni wieczór 21 listopada 2015 roku w Janowcu po raz drugi odbył się wieczór wspomnień. Spotkanie rozpoczęła pani Katarzyna Grabań, która w ciepłych słowach przywitała wszystkich przybyłych mieszkańców oraz gości, opowiadając jak wyglądały pierwsze dni nowych osadników po przyjeździe do Janowca. Następnie  na wyświetlanych zdjęciach pojawiały się twarze sprzed lat, które  przywołały wiele wspomnień i wzruszeń. 

więcej
 
17.11.2015 Zaproszenie na Wieczór Wspomnień

Zapraszamy w dniu 21-go listopada o godzinie 17-ej na  WIECZÓR WSPOMNIEŃ. Będziemy wspominać ludzi, wydarzenia, budowle. Wykorzystamy przy prezentacji duży ekran. Zapraszamy tych co pamiętają, tych co chcą się dowiedzieć i tych co jeszcze nie wiedzą, że warto, że trzeba znać swoją historię. Zapraszamy  wszystkich  sympatyków, którzy wiernie sekundują naszym poczynaniom.

                                                                           

                                                                     

 

więcej
 
16.11.2015 Uroczyste obchody Święta Niepodległości

W sobotę 14-go listopada Janowiec obchodził uroczyście Święto Niepodległości. W pięknie przygotowanej świetlicy, dzieci pod kierunkiem p. Barbary Sowy zaprezentowały program słowno - muzyczny o treściach patriotycznych. Obecni byli wśród zaproszonych gości Starosta p. Roman Fester z małżonką, Przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej p. Andrzej Kardaś wraz z małżonką, dyrektor ZS-P im. KEN p. Wioletta Piojda, i wicedyrektor  p. Joanna Dyś oraz radni p. Barbara Strzelec i Jarosław Synowiecki.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>