do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
08.07.2015 Geocaching w Janowcu

Janowiec dołączył do miejsc w których ukryte są "skarby". Zabawa w poszukiwaczy skarbów to rozrywka nie tylko dla dzieci! I choć nie znajdziemy skrzyń z drogimi kamieniami, czy złotem, to dzięki tej zabawie poznamy miejsca, ich historię i przeżyjemy dreszczyk emocji.

 

 

więcej
 
29.06.2015 Deszczowa Noc Świętojańska

W  sobotni  wieczór 27-go czerwca zawiodła nas pogoda i obchody Nocy Świętojańskiej po raz pierwszy od wielu lat odbyły się w świetlicy, a nie jak zwyczaj karze, nad rzeką. Zabrakło pochodni , ogniska, świateł na wodzie. Najbardziej zawiedzione były dzieci , bo nie mogły skorzystać z jazdy tyrolką, ani popływać na kajakach. Radosnym akcentem tego wieczoru były odwiedziny zespołu „ Lutnia” z Kłodzka pod kierownictwem pana Witolda Jurana, byłego mieszkańca Janowca . 

więcej
 
21.06.2015 Zapraszamy na obchody Nocy Świętojańskiej

Zapraszamy na wieczór wianków, ognia, kwiatu paproci, wspólnej biesiady, śpiewów i dobrej zabawy. Wspólnie z nami spędzi ten wieczór chór "Lutnia" z Kłodzka pod kierownictwem p. Witolda Jurana. Dla dzieci wspólne gry i zabawy, tyrolka oraz kajaki.

 

 

więcej
 
30.05.2015 Klub Innowatora w Janowcu - II Spotkanie

29-go maja spotkaliśmy się po raz drugi z grupą projektantów z Klubu Innowatora z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.Grupę reprezentowała Ewa Piotrowicz oraz Kamil Saganiak - lider grupy. Miało to związek z projektem pt. Przestrzeń Janowiec. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy, przedstawiciel Nadleśnictwa Bardo p. Leszek Kłosowski. Gminę reprezentowali p. Norbert Kochanek i p. Jakub Ptasiński. Przybyli także przedstawiciele wsi Opolnica, która zawiązuję Grupę Odnowy Wsi i jest zainteresowana współpracą z Klubem Innowatora. 

więcej
 
24.05.2015 Podziękowanie dla pana Tadeusza Piotrowskiego

Dzięki inicjatywie Grupy Odnowy Wsi w Janowcu powstał przepiękny witacz, wykonany przez miejscowego rzeźbiarza pana Tadeusza Piotrowskiego. Ulubionym tematem jego rzeźb są drewniane sylwetki ludzi oraz zwierzęta. Pomysły na swe rzeźby artysta czerpie jedynie z własnej wyobraźni  i wewnętrznej potrzeby tworzenia. Serdecznie dziękujemy za chęć działania, tworzenia i zmieniania na lepsze otaczającego nas świata. Liczymy na dalszą pomyślną współpracę.

                                                      

więcej
 
24.05.2015 Ogródek Danusi

Wrócił, po renowacji, na swoje miejsce "Ogródek Danusi" Dziękujemy p. M. Potemkinowi za nieodpłatne wykonanie wszystkich prac z tym związanych. Chcemy, przy okazji, przypomnieć, że dzięki "Danusi", p. Danucie Koszałka, jej inicjatywie, zaangażowaniu zaczął się w Janowcu czas sadzenia kwiatów, krzewów w przestrzeni publicznej.

więcej
 
23.05.2015 Tablica informacyjna o górniczej historii Janowca

Przy ogólnej tablicy informacyjnej opisującej naszą wieś została umieszczona tablica o górniczej historii Janowca. Zostały tam uwzględnione wszystkie, znane obecnie, kopalnie, które znajdowały się na naszym terenie.

więcej
 
21.05.2015 Zaproszenie - Projekt Przestrzeń Janowiec

Zapraszamy Mieszkańców Janowca, wszystkie zainteresowane osoby i instytucje na spotkanie z Klubem Innowatora, które odbędzie się 29-go maja, w świetlicy wiejskiej, o godzinie 9:30. Będzie to kolejne, drugie już spotkanie w ramach realizacji programu "Przestrzeń Janowiec". Członkowie klubu przywiozą ze sobą ciekawe projekty i rozwiązania dotyczące zagospodarowania tej części Janowca. Zapraszamy do udziału i wyrażenia swojej opinii.

więcej
 
12.05.2015 Janowiec wita turystów!

Janowiec wzbogacił się o witacz. Jest skromny, nieduży, tali trochę bajkowy, bo też nawiązuje do legendy związanej z nazwą naszej wsi. Wykonał go p.Tadeusz Piotrowski. Przy montażu udział finansowy i czynny mieli: p. Jan Sobczyk, p. Piotr Kociołowicz, p. Piotr Ciołek, Marek Koszałka, p. Barbara Sowa i pp. Grabaniowie. Wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy.


Niech wita tych, co pierwszy raz nas odwiedzą i naszych mieszkańców, wracających każdego dnia do swych domów.

więcej
 
06.05.2015 Wniosek

Dzięki współpracy Grupy Odnowy Wsi ze Stowarzyszeniem Bardo Kultura została złożona, do Urzędu Marszałkowskiego, oferta realizacji zadania publicznego. Tytuł zadania publicznego: Odnowa Wsi - to dziedzictwo i działania dla przyszłości. Teraz, do dwu miesięcy, będziemy oczekiwać na wyniki konkursu.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   następny  >>