do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
27.08.2018 Aktywne Sołectwo 2018

Sołectwo Janowiec zdobyło w bieżącym roku, I miejsce w konkursie Aktywne Sołectwo Powiatu Ząbkowickiego. Jest to dla nas dowód, że dostrzeżono i uhonorowano nasza pracę. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Janowca i sympatykom, którzy byli aktywni i przyczynili się swoją działalnością w różnych dziedzinach, do osiągnięcia tego wyróżnienia.

 

więcej
 
22.07.2018 Już 28 lipca III edycja Janowieckiego Biegu Rodzinnego

28-go lipca, w ramach III-go Janowieckiego Biegu Rodzinnego pójdziemy zdobyć Wysoki Kamień. Sprawdzimy, czy nie ma tam chłopców zaginionych przed 52 laty. Zapraszamy do udziału w rajdzie całe rodziny. Na trasie dzieci natrafią na niespodzianki. Można będzie spróbować nordic walking. Kijki będą czekały na chętnych. Przewidywany czas wycieczki to 3 godziny, a po powrocie, obok świetlicy ognisko i kiełbaski.
 

więcej
 
22.07.2018 Porządkowanie terenu przy szlaku turystycznym

19-go lipca został ponownie uprzątnięty teren przy szlaku turystycznym. Niebawem stanie tam ławo-stół. Janowiec, dzięki swoim mieszkańcom, pięknieje ze wszystkich stron.


                                                                               K.G.

więcej
 
04.07.2018 Noc Świętojańska w Janowcu

W sobotni wieczór ponownie, jak co roku, spotkaliśmy się na obchodach Nocy Świętojańskiej w Janowcu.

 

W tym roku impreza rozpoczęła się w świetlicy wiejskiej, gdzie mieszkańcy i przybyli goście mogli obejrzeć przedstawienie na motywach „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Krótki spektakl przeplatany piosenkami, wyreżyserowała Joanna Tofel, a odegrały z najwyższym zaangażowaniem członkinie Nieformalnej Janowieckiej Grupy Teatralnej. Oczywiście nawet tragedia w ich wykonaniu nie wypadła tak do końca serio i przedstawienie z pewnością dostarczyło widzom wiele radości.

więcej
 
27.06.2018 Janowiec w Geoparku

Ostatnia sobota była w Janowcu wielkim wydarzeniem. Okazała się świętem dla całej wioski. Janowiec miał możliwość zaprezentować się jako bogata w atrakcje turystyczne, historyczne, geologiczne i kulturowe wieś Gminy Bardo. Opracowana przez Grupę Odnowy Wsi oferta turystyczna została udostępniona turystom dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Geopark Przedgórze Sudeckie w ramach I Weekendu z Geoparkiem.

więcej
 
13.06.2018 Weekend z Geoparkiem Przedgórze Sudeckie 23 czerwca 2018

W pierwsze dni wakacji zapraszamy wszystkich na niezwykły tydzień na Przedgórzu Sudeckim.  Pokażemy wam nie tylko piękno tutejszej przyrody, ale także ciekawe zabytki kulturowe oraz zupełnie odjazdową geologię regionu (zobaczycie, że geologia wcale nie jest nudna). Tajemnicze kopalnie, wysokie wieże i głębokie wąwozy, zamki i pałace, klasztory, twierdze, jedyne w swoim rodzaju Georetum, niezwykłe minerały to tylko część tego, co będzie można zobaczyć.

 

 

 

więcej
 
31.03.2018 Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy życzenia pełne słońca i radości. Niech spełnią się wszystkie marzenia, troski na dobre odejdą wraz z zimą, a nadzieja na lepsze jutro niech wypełni najbliższy czas. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia życzy Grupa Odnowy Wsi.

więcej
 
25.03.2018 Janowiecka palma wielkanocna najpiękniejsza!

Niezwykle miło jest nam poinformować, że nasza wykonana „na ostatnią chwilę” w sobotę sołecka palma wielkanocna wygrała w kategorii „Palma Tradycyjna” w Konkursie Palm 2018 podczas 12. Jarmarku Wielkanocnego w Bardzie. Jury doceniło naszą pracę oraz uwzględnienie w palmie wszystkich tradycyjnych elementów, takich jak zioła, zboża, bazie, rośliny zielone i oryginalnych kwiatów z bibuły.
 

więcej
 
16.03.2018 Uroczystość z okazji Dnia Kobiet

W ubiegłą sobotę w świetlicy wiejskiej w Janowcu znowu się działo! Tym razem mieszkanki wsi, które zaprosiły do wspólnego świętowania także panów, obchodziły uroczyście Dzień Kobiet. Nie były to jednak tradycyjne obchody ani uroczysta akademia – nic z tych rzeczy! Choć mnóstwo śmiechu i wspomnień wzbudziły prezenty dla obecnych pań – wręczone na wesoło goździki i pończochy.

więcej
 
08.03.2018 Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Wszystkim Paniom, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych chwil w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i abyście zawsze czuły się doceniane. Drogie Panie, dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym… 

 

 

                                          W imieniu wszystkich mężczyzn redakcja Janowiec.org.pl

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>