do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
22.12.2014 Życzenia świąteczne

„…Zaśpiewaj, zakolęduj nam kolędo,
że najbliżsi, zawsze blisko przy nas będą,
że nikogo nie zabraknie przy tym stole,
przy kolędzie najpiękniejszej z wszystkich kolęd…”

 

                                        (Wanda Chotomska)

 

Wszystkim mieszkańcom i sympatykom Janowca składamy najserdeczniejsze życzenia dobrych, spokojnych, radosnych Świąt. Nowy Rok niech spełni wszystkie marzenia, a miłość i nadzieja niech towarzyszą nam na każdym kroku. Życzymy by Nowy Rok był dla naszej małej społeczności rokiem wspólnego działania dla wspólnego dobra.


                                                                            Grupa Odnowy Wsi
                                                                          Sołtys i Rada Sołecka

więcej
 
09.12.2014 Nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe

Rozpoczęły się prace związane z porządkowanie terenu pod nowe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. W sobotę 29-go listopada i 8-go grudnia grupa mieszkańców wiele godzin pracowała wspólnie porządkując teren dawnego jeziorka. Wsparcia w realizacji tych działań udzieliła też gmina oferując pomoc przy porządkowaniu zaniedbanego dotąd terenu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy, którym zależy na estetyce miejsca zamieszkania wspomogą przy tych działaniach.

więcej
 
09.12.2014 Sołectwo Janowiec na VI Dolnośląskim Kongresie Odnowy Wsi

W dniach 6-7 grudnia ponad 200 lokalnych liderów zaangażowanych w Dolnośląską Odnowę Wsi spotkało się w Piechowicach koło Jeleniej Góry, aby podsumować działania społeczne realizowane w roku 2014. Dolnośląski Kongres Odnowy Wsi odbył się już po raz szósty. Sołectwo Janowiec podczas Kongresu reprezentowali lider Grupy Odnowy Wsi p. Katarzyna Grabań oraz Piotr Kociołowicz. 

więcej
 
08.12.2014 Mikołaj w Janowcu

Zgodnie z grudniową tradycją 6 grudnia nasze dzieci miały wielką niespodziankę. W ten dzień odwiedził je Święty Mikołaj, który zostawił mnóstwo prezentów i słodyczy. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi, spytał czy były grzeczne. Dzieci zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i robiły sobie zdjęcia ze świętym, które będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

więcej
 
02.12.1014 Zapraszamy na Spotkanie z Mikołajem

Dużymi krokami zbliża się jeden z ulubionych dni dla najmłodszych. Do 6 grudnia zostało już niewiele czasu, dlatego chcieliśmy poinformować, że Święty Mikołaj zapowiedział swoją wizytę także w Janowcu. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami  na spotkanie z nim, które odbędzie się dnia 6 grudnia (sobota)  o godzinie 15.30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
01.12.2014 Zaprzysiężenie Burmistrza i Rady Miejskiej w Bardzie

Rada Miejska VII kadencji w Bardzie uroczyście zainaugurowała swoją pracę. Na pierwszej sesji najważniejszym punktem obrad było zaprzysiężenie i ślubowanie burmistrza oraz radnych, a także wybór przewodniczącego Rady. Po wielu latach Janowiec znów ma swego przedstawiciela w Radzie Miasta, którym został Jarosław Synowiecki.

więcej
 
29.11.2014 Porozumienie o Współpracy

W dniu 28.10.2014 zostało zawarte trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy : 

 


Nadleśnictwem Bardo Śląskie,
Urzędem Gminy Bardo,
Grupą Odnowy Wsi Janowiec

 

więcej
 
23.11.2014 Anioły II edycja

Anioły schodziły po ścieżce białej, 
schylały się, patrzały, głowy ku sobie zbliżały, 
chwiały ogromnymi, cichymi piórami, 
szemrały szumiącymi szatami 
i stawały bojąc się przestraszyć ciszę, 
która się razem z nimi nad ziemią czekającą kołysze.

                                     Kazimiera Iłłakowiczówna

Zbliża się czas Świąt. W związku z tym, podobnie jak w roku ubiegłym, prosimy mieszkańców Janowca o wykonanie i umieszczenie ANIOŁÓW w oknach, na płotach czy innych miejscach-niech w grudniu do nas zawitają. Z pewnością wraz z nimi spłynie na naszą wioskę radość i spokój, a może staniemy się lepsi?


                                                                        Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
19.11.2014 Wspomnienia

W sobotę 15-go listopada spotkaliśmy się by wspomnieć  mieszkańców naszej wioski, ale tych, których już z nami nie ma. Okazało się, że nie można oddzielić historii zmarłych od żywych, że jest to plątanina dziejów tych co odeszli i tych co pozostali i pamiętają. Pamiętają momenty poważne, humorystyczne, związane z magią - jak to ocalić od zapomnienia? W wydarzeniu tym uczestniczyło niewielu mieszkańców, a szkoda, bo było to jedno z najbardziej miłych, ciepłych spotkań. Odżył we wspomnieniach dawny Janowiec. Spotkania o tym charakterze będą kontynuowane.
                                                                                                 K.G.

więcej
 
11.11.2014 Święto Niepodległości

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

                                                                             Józef Piłsudski

 

11 listopada - dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - to data-symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji w rokrocznie organizowanym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, rodziny i zaproszeni goście, m. in. Starosta Ząbkowicki p. R. Fester, Przewodniczący Rady Miejskiej p. D. Prostko, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p. Piojda oraz kandydaci na radnych w nowej kadencji.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   następny  >>