do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
23.11.2014 Anioły II edycja

Anioły schodziły po ścieżce białej, 
schylały się, patrzały, głowy ku sobie zbliżały, 
chwiały ogromnymi, cichymi piórami, 
szemrały szumiącymi szatami 
i stawały bojąc się przestraszyć ciszę, 
która się razem z nimi nad ziemią czekającą kołysze.

                                     Kazimiera Iłłakowiczówna

Zbliża się czas Świąt. W związku z tym, podobnie jak w roku ubiegłym, prosimy mieszkańców Janowca o wykonanie i umieszczenie ANIOŁÓW w oknach, na płotach czy innych miejscach-niech w grudniu do nas zawitają. Z pewnością wraz z nimi spłynie na naszą wioskę radość i spokój, a może staniemy się lepsi?


                                                                        Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
19.11.2014 Wspomnienia

W sobotę 15-go listopada spotkaliśmy się by wspomnieć  mieszkańców naszej wioski, ale tych, których już z nami nie ma. Okazało się, że nie można oddzielić historii zmarłych od żywych, że jest to plątanina dziejów tych co odeszli i tych co pozostali i pamiętają. Pamiętają momenty poważne, humorystyczne, związane z magią - jak to ocalić od zapomnienia? W wydarzeniu tym uczestniczyło niewielu mieszkańców, a szkoda, bo było to jedno z najbardziej miłych, ciepłych spotkań. Odżył we wspomnieniach dawny Janowiec. Spotkania o tym charakterze będą kontynuowane.
                                                                                                 K.G.

więcej
 
11.11.2014 Święto Niepodległości

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

                                                                             Józef Piłsudski

 

11 listopada - dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - to data-symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji w rokrocznie organizowanym spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, rodziny i zaproszeni goście, m. in. Starosta Ząbkowicki p. R. Fester, Przewodniczący Rady Miejskiej p. D. Prostko, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego p. Piojda oraz kandydaci na radnych w nowej kadencji.

więcej
 
09.11.2014 Zaproszenie na Wieczór Wspomnień

Serdecznie zapraszamy na Wieczór Wspomnień o naszych zmarłych mieszkańcach Janowca w dniu 15-go listopada o godzinie 18-ej.

Spotkanie będzie swoistą podróżą w czasie, przywołującą wspomnienia chwil, utrwalonych już tylko w kronikach i na fotografiach. Prosimy, jeśli to możliwe o przyniesienie ze sobą rodzinnych zdjęć. Zachowajmy pamięć o wszystkich i przekażmy ją następnym pokoleniom. Zapraszamy również dzieci i młodzież - przyjdźcie z rodzicami i dziadkami.


                                                                    Grupa Odnowy Wsi i Sołtys

 

więcej
 
08.11.2014 Zaproszenie na uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Janowca oraz gości na uroczystość patriotyczną, upamiętniającą rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Uroczystość odbędzie się w dniu 11 listopada 2014 roku  o godz. 15:30 w świetlicy wiejskiej w Janowcu.

więcej
 
29.10.2014 Reaktywowanie tradycji górniczych w Janowcu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

26-go października w niedzielne słoneczne popołudnie spotkaliśmy się z powodu inauguracji dwóch ważnych dla naszej miejscowości działań pod wspólnym tytułem " JANOWIEC WART ZOBACZENIA " :


 a] Zwiedzamy Janowiec indywidualnie lub w grupach z questem w ręku - przewodnikiem,
 b] Wracamy po wiekach do tradycji górniczych.

 

więcej
 
19.10.2014 Nowe tablice w Janowcu

W ostatnich dniach Janowiec, dzięki staraniom Grupy Odnowy Wsi oraz pomocy Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów, wzbogacił się o kolejne tablice informacyjne : Sztolnia Hermannloch, Kopalnia Gőttliche Gabe, Kopalnia Gőttliche Glück, O diable z Janowca oraz o drogowskaz - "sztolnia Hermannloch, osuwisko, Kurzyniec".

więcej
 
18.10.2014 Reaktywowanie tradycji górniczych w Janowcu

Grupa Odnowy Wsi, Sołectwo Janowiec i Europejskie Stowarzyszenie Ekologów zapraszają w dniu 26-go października o godz. 14.30 na spotkanie związane z poznawaniem Janowca i powrotem do tradycji górniczych. Spotkanie wpisuje się w program Festiwalu Nauki. Miejsce spotkania - zbiórki : świetlica w Janowcu.

więcej
 
08.10.2014 Środki z Funduszu Sołeckiego podzielone !

W dniu 16.09.2014 r. odbyło się spotkanie Grupy Odnowy Wsi poświęcone podziałowi funduszu sołeckiego na 2015 r, który wynosi 8641,92zł.
Przedstawiono szereg zadań i potrzeb takich, jak:

  •   nagłośnienie świetlicy,
  •   ogrodzenie placu zabaw,
  •   laptop,
  •   duży namiot 5x10,
  •   ogrodzenie nad strumykiem, obok dawnej świetlicy,
  •   zagospodarowanie boiska,
  •   spotkania integracyjne.
więcej
 
03.10.2014 Jesień życia to piękny czas!

Tradycyjnie już, 2 października, w Bardzie swoje święto uroczyście obchodzili Seniorzy. Kierownik  Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Horowska wraz z pracownikami, we współpracy z Gminą Bardo, Centrum Kultury i Promocji, Kołem Caritas, Klubem Seniora, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Bardzie, Publicznym Gimnazjum w Przyłęku i Domem Pomocy Społecznej „Zamek” przygotowali dla najstarszych mieszkańców naszej Gminy spotkanie przy kawie i cieście oraz dobrej muzyce.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   następny  >>