do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
15.04.2015 Informacja dla mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy - mimo, że żyjemy w czasach internetu zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy, a może nawet niewielu z Państwa zagląda na nasza stronę internetową www.janowiec.org.pl. W związku z powyższym postanowiliśmy docierać do Państwa także z informacją w sposób tradycyjny czyli papierowy.

więcej
 
03.04.2015 Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym stole dla mieszkańców,  i sympatyków Janowca życzą Sołtys, Rada Sołecka oraz Grupa Odnowy Wsi.

więcej
 
29.03.2015 Sołectwo Janowiec na IX Jarmarku Wielkanocnym w Bardzie

Sołectwo Janowiec  na  IX Jarmarku Wielkanocnym w Bardzie 29 marca zaprezentowało tradycyjny stół wielkanocny ze świątecznymi potrawami i wypiekami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu potraw i wystroju stołu wielkanocnego, a szczególnie p. Małgorzacie Koszałka, p. Monice Maślak, oraz p. Aleksandrze Piotrowskiej. Dzięki ich pracy stół wyglądał pięknie, jak prawdziwy świąteczny stół.

więcej
 
20.03.2015 Wyjazd studyjny - LGD Partnerstwo Izerskie

W dniach 17-18 marca 2015 r., wzięłyśmy udział ( K. Grabań, P. Kociołowicz ) w wyjeździe studyjnym  zorganizowanym przez LGD „Qwsi”. Tym razem odwiedziliśmy ziemię Izerską. Wizyta rozpoczęła się  w Hucie Julia w Piechowicach, gdzie mogliśmy zobaczyć proces produkcji szkła i wziąć udział w warsztatach szklarskich. Kolejnym miejscem w programie była wizyta w Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy. Szczególną cechą wyróżniającą Gminę Stara Kamienica jest promowanie, pod względem turystycznym, wszystkich wiosek wchodzących  w jej skład. 

więcej
 
08.03.2015 Dzień Kobiet w Janowcu

Dzień Kobiet to jedna z tych okazji, by się spotkać i oderwać od codziennych obowiązków. Panie wygospodarowały sobotni wieczór, by wspólnie uczcić swoje święto. Spotkanie rozpoczęła pani sołtys Barbara Sowa, która przywitała mieszkańców  i odczytała życzenia od Burmistrza pana Krzysztofa Żegańskiego. Panie nie otrzymały tradycyjnych goździków i rajstop. Były natomiast piękne róże od pana radnego Jarosława Synowieckiego, pyszne placki oraz toasty na ich cześć. Spotkanie upłynęło w miłej i iście świątecznej atmosferze.


 

więcej
 
07.03.2015 Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu, oraz wiele radości życiowej Wszystkim Przedstawicielkom Płci Pięknej z naszego Sołectwa życzy redakcja www.janowiec.org.pl

więcej
 
25.02.2015 Klub Innowatora

W związku z planami zagospodarowania nowo pozyskanego terenu Grupa Odnowy Wsi nawiązała kontakt z Klubem Innowatora z Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia. W pierwszej połowie marca jest spodziewana wizyta uczestników Klubu w celu skonkretyzowania działań. Działania prawdopodobnie obejmą teren nad Nysą oraz nowy obszar. Zaprosimy wtedy mieszkańców na spotkanie z Klubem, by mogli współuczestniczyć w tworzeniu projektu a potem go realizować.

                                                                                Grupa Odnowy Wsi

więcej
 
12.02.2015 Mieszkańcy Janowca wybrali Sołtysa i Radę Sołecką

W środę, 11 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Janowcu odbyło się zebranie wiejskie, na którym wybierano Sołtysa i Radę Solecką na kolejną  kadencję.

 

wyborach wzięło udział 25 mieszkańców sołectwa posiadających prawo wyborcze, spośród których wyłoniono 2 kandydatów na sołtysa: panią Barbarę Sowę oraz panią Katarzynę Grabań. O wyniku wyborów zdecydował jeden głos. Nowym sołtysem została pani Barbara Sowa, która uzyskała poparcie 13 mieszkańców i przez czteroletnią kadencję reprezentować będzie naszą wieś. Na panią Katarzynę Grabań swój  głos oddało 12 wyborców.

 

 

więcej
 
04.02.2015 Wybory sołtysa i rady sołeckiej w Janowcu

W środę 11 lutego 2015 r. mieszkańcy Janowca będą wybierali sołtysa oraz radę sołecką, która zgodnie ze statutem sołectwa składa się z 4 członków. Wybory odbędą się o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Janowcu. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców do wzięcia  udziału w  tym ważnym w kalendarzu sołectwa wydarzeniu, a uprawnionych do głosowania  do  powierzania pełnienia trudnych, społecznych funkcji osobom, które będą organizatorami życia naszej lokalnej wspólnoty! 

więcej
 
13.01.2015 Noworoczny koncert na rzecz WOŚP

W niedziele 11-go stycznia 2015 r. odbył się odbył się  wyjątkowy koncert w wykonaniu dzieci z Janowca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgromadzonych gości przywitała  sołtys pani Barbara Sowa, która podczas koncertu czuwała nad przebiegiem występów. Dzieci śpiewały znane wszystkim kolędy, pastorałki, oraz zaprezentowały swoje umiejętności gry na instrumentach. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania razem z licznie zgromadzoną publicznością. 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   następny  >>