do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Media o nas
"Z ogrodem jest jak z człowiekiem"

Gmina Bardo po raz kolejny ogłosiła konkurs dla mieszkańców, którzy dbają o swoje posesje. We wrześniu zostaną bowiem ogłoszone wyniki i odbędzie się rozdanie nagród dla właścicieli najpiękniejszych ogrodów, balkonów, okien i zagród w 2013 roku na terenie bardzkiej gminy.

 

Uczestnicy mogli zgłaszać się do konkursu do 28. czerwca. Komisja konkursowa przystała na prośbę kandydatów i wyniki ogłosi na podstawie dwóch wizyt – część ogrodów została oceniona w czerwcu, natomiast inne zostaną poddane ocenie w sierpniu. To uczestnicy decydowali kiedy jury ma pojawić się na ich posesji. 

Jak informuje Marta Ptasińska z Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie, wcześniej konkurs na najpiękniejszy ogród, balkon, okno i zagrodę odbywał się w gminie co roku. Później zaprzestano tej inicjatywy, jednak teraz od poprzedniego roku gmina powróciła do organizacji wydarzenia. Główną pomysłodawczynią była radna Zofia Sarkowicz.

- W tym wszystkim chodzi głównie o to żeby gmina wyglądała ładnie. Konkurs to chyba najlepsza motywacja dla mieszkańców i stąd pomysł zorganizowania tego przedsięwzięcia – mówi Marta Ptasińska.

W tym roku w konkursie weźmie mniejsza ilość osób aniżeli w poprzednim.

- Rok temu wpłynęło do nas piętnaście zgłoszeń, w tym natomiast dziewięć. Jest to jednak spowodowane zapisem w regulaminie, który mówi, że uczestnicy jednej edycji nie mogą brać udziału w dwóch następnych. Myślę, że bez tego ograniczenia liczba uczestników byłaby większa – dodaje pracowniczka urzędu.

Po pierwszych wizytach jedno, co rzuca się w oczy to staranność i dbałość o swoje posesje. Oprócz roślin na ogródkach znajdują się inne rozmaitości jak chociażby wiklinowe figurki. Wydaje się, że komisja konkursowa będzie miała ciężkie zadanie, jakim niewątpliwie będzie wytypowanie zwycięzcy – kończy jedna ze współorganizatorek.

Przed rokiem pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy ogród zajęła Aleksandra Piotrowska z Janowca.

- Z ogrodem jest jak z człowiekiem – tak samo jak człowiek codziennie się myje i pielęgnuje swoje ciało, tak samo trzeba postępować z ogrodem. Codziennie trzeba plewić, sadzić, dodawać nowe rzeczy, a także usuwać te, które już przekwitły i wyglądają nieestetycznie. Nie ukrywam, że praca w ogrodzie pochłania dużo czasu, jednak to jest moje hobby i lubię to robić. Nagroda na najpiękniejszy ogród w gminie jeszcze bardziej motywuje – mówi właścicielka najładniejszego ogrodu w bardzkiej gminie w poprzednim roku.

 

źródło : Express-Miejski.pl