do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 

Aktualności
15.04.2015 Informacja dla mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy - mimo, że żyjemy w czasach internetu zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy, a może nawet niewielu z Państwa zagląda na nasza stronę internetową www.janowiec.org.pl. W związku z powyższym postanowiliśmy docierać do Państwa także z informacją w sposób tradycyjny czyli papierowy. Chcemy by każdy z naszych stałych czy niedzielnych mieszkańców choć w ten sposób współuczestniczył w życiu wsi, a może i włączył się czynnie do realizacji zadań. A czeka nas w bieżącym roku ich wiele. Janowiec jest miejscowością o wyjątkowo dużej ilości terenów zielonych i o wyjątkowej urodzie, między innymi ze względu na ukształtowanie terenu.  Wszystko to wymaga dużego nakładu pracy. Wszyscy chcemy żyć w otoczeniu ładnym i czystym i od nas wszystkich,  zależy czy tak będzie.  Wioska jest naszym wspólnym podwórkiem, które nie kończy się przy płocie. Część mieszkańców uważa że wszystkie obowiązki należą do Sołtysa, Rady Sołeckiej, Grupy Odnowy Wsi. Członkowie Rady Sołeckiej i Grupy Odnowy Wsi nie otrzymują żadnego ekwiwalentu pieniężnego. Działają tylko i wyłącznie społecznie. Poświęcają swój czas, a niejednokrotnie i dofinansowują działania. Mimo ich starań nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkiemu a poza tym jesteśmy społecznością, którą łączy i miejsce i wspólna kultura. gdyby każdy z nas poświęcił choć godzinę na wspólna pracę, a potem razem zasiadł przy ognisku i z satysfakcja popatrzył na to co udało się zrobić byłoby pięknie. Nie jest to obraz nierealny bo są wioski gdzie tak się dzieje.

 

Najpilniejszym teraz naszym zdaniem  jest uprzątnięcie terenu na końcu Janowca, przy drodze prowadzącej do Górskiej Kaplicy. Spodziewamy się wizyty grupy studentów z Klubu Innowatora z Wrocławia, którzy przedstawiają nam projekt zagospodarowania przestrzennego tego miejsca, a co najważniejsze trzeba zdążyć ze sprzątaniem przed intensywną wegetacja traw. Jeśli nie zdążymy to koszenie będzie bardzo bardzo trudne, a w niektórych miejscach nawet niemożliwe.

 

ZAPRASZAMY  w najbliższa sobotę 18 kwietnia o godzinie 16-tej z grabiami i dobrym humorem do pracy i na ognisko z kiełbaskami. Pokażmy, że potrafimy działać wspólnie dla wspólnego dobra. 

 

                                            Sołtys, Rada Sołecka, Grupa Odnowy Wsi.