do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En Aktualności
31.07.2017 II Janowiecki Bieg Rodzinny już za nami

W sobotę odbył się drugi rodzinny bieg w naszej wsi, który jest jedyną tego rodzaju imprezą biegową w całym powiecie. W dwóch kategoriach – rodzinnej (na dystansie 1200 m) i biegu główny (5 km), na niezwykle malowniczej, ale i miejscami wymagającej trasie, wzięło udział łącznie 35 uczestników. W biegu uczestniczyli zarówno mieszkańcy wsi, jak i spora grupa gości, którzy przyjechali specjalnie do Janowca nie tylko z terenu gminy Bardo i Ząbkowic Śląskich (Ząbkowicka Grupa Biegowa FRANKENSTEIN i Ząbkowicki Klub Karate KYOKUSHINKAI), ale i z tak odległych miast jak, Strzegom (grupa biegowa Strzegomska Dwunastka), Złoty Stok (Złotostocka Grupa Biegowa) czy Kamieniec Ząbkowicki.

 

Impreza była przede wszystkim dobrą zabawą, a także okazją do promocji zdrowego trybu życia, poprzez bieganie. Dlatego niezwykle ucieszył nas liczny udział dzieci w różnym wieku, które nawet bardziej niż dorośli zawodnicy dawały z siebie wszystko i osiągnęły wspaniałe rezultaty, biegnąc mimo kolek i zmęczenia. Ostatni, spory odcinek trasy przebiegał pod górę, ale dzieci doskonale sobie z nim poradziły, wbiegając na metę zmęczone, ale i szczęśliwe. Na mecie na wszystkich uczestników zarówno biegu rodzinnego, jak i głównego czekały specjalnie przygotowane na tę okazję medale. Warto wiedzieć, że najmłodszy uczestnik biegu rodzinnego miał 7 lat, a najstarsza uczestniczka 10 razy więcej. To fantastyczny przykład dla nas wszystkich! Można tylko pozazdrościć formy i zapału. Doskonałym wynikami wykazali się też biegacze z kategorii open, którzy prawie w komplecie w ciągu 35 minut stawili się na mecie.


Oprócz medali na wszystkich uczestników biegu czekały dyplomy, upominki i przepyszny posiłek, po którym wszyscy na pewno dobrze się zregenerowali. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, dzięki Wam nasza mała impreza staje się coraz większa. Dziękujemy też za gorący i głośny doping. Mamy nadzieję, że gościom podobała się przygotowana na ten rok trasa i jeszcze nie raz wrócą do Janowca. Chcielibyśmy też, aby zapał i emocje przeżyte podczas zawodów zachęciły młodszych i starszych do biegów lub spacerów po naszej pięknej okolicy. A może również do startu w przyszłorocznej imprezie!


Imprezy nie byłoby bez 4 wyjątkowych pań, które jak zwykle doskonale zadbały o catering i włożyły mnóstwo serca w pomoc przy organizacji: Oli Piotrowskiej, Monice Maślak, Małgorzacie Koszałka i Grażynie Synowieckiej.


Dziękujemy też Katarzynie Grabań, Piotrowi Kociołowiczowi (pomysłodawcy), Sylwii Kodzis, Agnieszce i Marcinowi Kornasiom za wspieranie idei Janowieckiego Biegu Rodzinnego i pomoc przy jego organizacji.


Natalio, Aniu i Magdo – wielkie dzięki za pomoc przy zapisach, dyplomach i całym tym szaleństwie.

 

Duże podziękowania należą się też pani sołtys, Barbarze Sowie, za prowadzenie imprezy i nieocenioną pomoc w jej organizacji!


Specjalne podziękowania kierujemy do 3 chłopaków z rodziny Staniaków oraz Krystiana Faryny i Krystiana Krzysztofiaka za profesjonalne pilotowanie i prowadzenie biegu.


Na koniec pragniemy też podziękować Gminie Bardo i Starostwu Powiatu Ząbkowickiego za wsparcie i upominki.

Grupa Odnowy Wsi Janowiec oraz Organizatorzy Biegu