do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
25.04.2015 Klub Innowatora z wizytą w Janowcu

W piątek 24-go kwietnia odbyło się pierwsze, robocze, spotkanie grupy Klubu Innowatora z mieszkańcami Janowca, przedstawicielami Nadleśnictwa Bardo i przedstawicielem Gminy Bardo. W pierwszej części spotkania Klub reprezentowało 9 członków Klubu na czele z p. Maciejem Zarańskim, a w drugiej części p. Marta Kubiak, p. Natalia Kordysz, p. Ewa Piotrowicz, p. Magdalena Szczykno i p. Dawid Kędzia, osoby, które są zaangażowane w projekt "STRUMIEŃ INNOWACJI JANOWIEC". Przedstawiono nam ogólne założenia dotyczące zagospodarowania naszej nowej przestrzeni oraz kilkanaście propozycji dotyczących wyposażenia tego terenu np. leśne cymbały itp. Następnie wywiązała się żywa dyskusja, której odbicie znajdzie się w kolejnej fazie projektowania.


Pokazaliśmy przedstawicielom Klubu Innowatora zrujnowany, zagruzowany teren obok elektrowni wodnej w Przyłęku. Zaczynamy szukać pomocy by, choć w części odzyskał on swoją urodę, a inwestor i wykonawca piętrzenia poczuli się odpowiedzialni za ten stan.


Następne spotkanie z projektantami jest przewidziane na połowę maja. Pokłady energii i pomysłów tych młodych ludzi i nasza determinacja powinny stworzyć urokliwe i funkcjonalne miejsce.