do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 

Aktualności
20.12.2016 Choinka ubrana, szopka zbudowana

Boże Narodzenie tuż tuż, a we wszystkich domach przygotowania do świąt idą pełną parą. Na szczęście w tym tak zajętym czasie udało się nam w sobotę znaleźć chwilkę na odrobinę kreatywnej zabawy i nauki. W tym roku choinka w świetlicy w Janowcu jest ubrana od stóp do głów w papierowe ozdoby! W zaledwie 2 godziny, dzięki wytężonej pracy dzieci i dorosłych uczestników przygotowaliśmy wspólnie tyle pawich oczek, koszyczków, gwiazdek i innych wycinanek, że nie potrzeba było żadnych innych, “kupnych” ozdób. Na bogato ubranym drzewku znajduje się tylko jedna bombka – oczywiście z papieru. Całość zwieńczył w całości wykonany przez dzieci, kilkumetrowy łańcuch. A na szczycie choinki gwiazda w jakże oryginalnym kolorze. Do ubrania choinki wystarczył kolorowy blok, klej, nożyczki, odrobina bibuły, mnóstwo brokatu i... rolek po papierze toaletowym! Uśmiech Wykonane z niego kwiaty i płatki śniegu były prawdziwym hitem. Jak więc widać, choinka jest nie tylko bogato ubrana, ale i ekologiczna. 

 

Spotkanie to było też świetną okazją do wspomnień o tym, w jaki sposób dawniej zdobiono choinki: jabłka, orzechy, kostki czekolady zawijanej w sreberka, pajączki z błyszczącej folii... Było mnóstwo śmiechu i wzruszeń, zwłaszcza gdy przypominaliśmy sobie, jak trudno było przygotować Święta jeszcze 30 lat temu. 

 

W tym samym czasie, w grudniowym słońcu przed świetlicą trwała budowa szopki. Nie jest to zwykła szopka – wygląda jak prawdziwa stajenka, ze Świętą Rodziną, zwierzętami, pasterzami i przedstawicielami wszystkich kontynentów świata, którzy przybyli złożyć pokłon Dzieciątku. Tuż przy szopce błyszczy wielka gwiazda betlejemska. Zapraszamy wszystkich do oglądania szopki i podziwiania wszystkich figur. W Janowcu dzięki temu już panuje świąteczny nastrój. To naprawdę trzeba zobaczyć!

 

                                                                             Agnieszka Kornaś

 

 

 

 

 


 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0