do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
16.03.2018 Uroczystość z okazji Dnia Kobiet

W ubiegłą sobotę w świetlicy wiejskiej w Janowcu znowu się działo! Tym razem mieszkanki wsi, które zaprosiły do wspólnego świętowania także panów, obchodziły uroczyście Dzień Kobiet. Nie były to jednak tradycyjne obchody ani uroczysta akademia – nic z tych rzeczy! Choć mnóstwo śmiechu i wspomnień wzbudziły prezenty dla obecnych pań – wręczone na wesoło goździki i pończochy.

 

 

Kobiety z Janowca tym razem postanowiły zrobić prezent sobie i innym, przygotowując program rozrywkowy z piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej we własnych interpretacjach. Nie zabrakło też kilku scenek kabaretowych, które rozbawiły publiczność w świetlicy: wybieg dla modelek prezentujący różne typy kobiet, poradnik o tym, jak skutecznie odejść od męża oraz historyjka wyjaśniająca, dlaczego Ewa nie jest uznawana za pierwszego człowieka na Ziemi. Uczestniczki przedstawienia odśpiewały też uroczyście „Hymn Kongresu Kobiet”.

 

Po programie artystycznym nastąpił czas na pyszny poczęstunek i dalsze wspólne śpiewanie. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, dziewczynom z Janowca za przygotowanie świetlicy i poczęstunku a nieformalnej grupie teatralnej z Janowca za trud włożony w przygotowanie tak fantastycznego programu. Szczególne podziękowania dla pana Pawła za całe opracowanie muzyczne imprezy i za okazaną nam cierpliwość.

 

Cieszy nas, że na imprezie były obecne kobiety z różnych pokoleń i mamy nadzieję, że wszystkie dobrze się bawiły. Bo nic tak nie pozwala nam pokonywać trudów codzienności jak poczucie humoru i dystans do siebie!

 

Dzień Kobiet – święto obchodzone w wielu krajach na świecie, ustanowione w 1910 roku przez konferencję kobiet w Kopenhadze. Wielu osobom kojarzy się z PRL-em, ale obecnie jest wymyślane na nowo; wiele kobiet uczestniczy też w tym dniu w demonstracjach i innych wydarzeniach poświęconych walce o prawa kobiet. Panowie! Pamiętajcie, by pracę i wysiłek kobiet doceniać nie tylko w tym jednym dniu w roku!

 

Agnieszka Kornaś

Foto: Piotr Kociołowicz