do początku mapa serwisu kontakt  
 Pl  |  En 
Aktualności
13.10.2015 Zakończenie projektu - Odnowa wsi to dziedzictwo i działanie dla przyszłości

Odnowa Wsi to dziedzictwo i działania dla przyszłości - słowa te zawierają w sobie całą ideę Odnowy Wsi. Zachowajmy, szanujmy to co odziedziczyliśmy i na tych podwalinach budujmy przyszłość. Dzięki Stowarzyszeniu Bardo-Kultura, a szczególnie p. Beacie Szewczyk- V-ce prezesowi Stowarzyszenia mogliśmy zrealizować kolejny etap naszych zamierzeń, naszej strategii działania. Została opracowana i opublikowana  krótka historia Janowca wraz z legendami. Zaczęliśmy gromadzić zdjęcia, dokumenty pokazujące dawny Janowiec i jego mieszkańców. Sobotnie spotkanie było zwieńczeniem naszych dotychczasowych działań. Pokazaliśmy historię Janowca w zdjęciach, a przybyli goście wędrując z questami czy z GPS-em zobaczyli jak piękna i ciekawa jest nasza wieś, jak jesteśmy przygotowani do przyjęcia turystów.


Dzięki wykładowi p. Michała Stysza uzupełniliśmy naszą wiedzę związaną z XVI-wiecznym górnictwem o metody i organizację pracy górników, ekonomię. Uzupełnieniem spotkania był, pod nowym namiotem, piękny koncert Wrocławskiej Formacji ADHD który, niestety odbył się z godzinnym opóźnieniem. Spotkanie nasze zaszczycili swą obecnością przedstawiciele Gminy z Burmistrzem  p. K. Żegańskim na czele, radną Sejmiku Woj. p. Grażyna Cal, władze Stowarzyszenia Bardo-Kultura i Europejskiego Stowarzyszenia Ekologów, przedstawiciele sołectw i szkół. Stwierdzamy z ubolewaniem, że wielu mieszkańców ciągle pozostaje na uboczu i nie bierze czynnego udziału w naszych przedsięwzięciach. Jak to zmienić? Prosimy o podpowiedź. Szczególne podziękowania za duży wkład pracy dla Janowca otrzymali : p. Beata Szewczyk, p. Tadeusz Piotrowski i p. Piotr Kociołowicz.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego spotkania, za pyszny poczęstunek, za przygotowanie sali, za prowadzenie grup. Gratulujemy p. Piotrowi Kociołowiczowi zajęcia pierwszego miejsca w woj. dolnośląskim w konkursie stron internetowych, a jest to strona naszego Janowca. Dzięki temu strona bierze udział w konkursie ogólnopolskim. Jeżeli chcemy pomóc w zajęciu dobrego miejsca korzystajmy z forum ! 


                                                                        Grupa Odnowy Wsi Janowiec